Головний прокурор Грузії подав у відставку через вбивство підлітків

Головний прокурор Грузії подав у відставку через вбивство підлітків

6580
Ukrinform
Головний прокурор Грузії Іраклій Шотадзе подав у відставку на фоні масової акції протесту через справу про вбивство підлітків.

Про це повідомляють "Новини-Грузія" з посиланням на голову правлячої партії «Грузинська мрія - Демократична Грузія» Бідзіну Іванішвілі.

"Відставка Іраклія Шотадзе - абсолютно новий стандарт, затвердження якого було головною метою народної революції під керівництвом «Грузинської мрії». Ще раз хочу принести співчуття постраждалим сім'ям і висловити сподівання на те, що правосуддя буде виконано", - заявив він.

За словами Іванішвілі, він з цікавістю стежив за судовим процесом і із самого початку був упевнений, що правосуддя "відбудеться повністю і своєчасно".

Як відзначається, відставка головного прокурора Грузії сталася на фоні масової акції протесту в Тбілісі. Акція організована Зазою Саралідзе - батьком 16-річного Давида Саралідзе, який разом зі своїм однолітком  Леваном Дадунашвілі став жертвою масової бійки підлітків 1 грудня 2017 року на вулиці Хорава в Тбілісі.

Читайте також: У Грузії більше тисячі людей вимагають відставки прокурора через смерть підлітка

Саралідзе зажадав відставки Шотадзе після того, як сьогодні Тбіліський міський суд оголосив про рішення у справі. Виявилося, що прокуратура не змогла надати суду достатніх доказів для підтвердження провини у здійсненні умисного вбивства

Сьогодні суд виправдав одного з обвинувачених у вбивстві Саралідзе, а другому перекваліфікували звинувачення з умисного вбивства на спробу умисного вбивства. Між тим, першого визнали винним в умисному вбивстві при обтяжливих обставинах Дадунашвілі. Таким чином, залишається неясним, хто вбив Саралідзе.

У результаті батько загиблого підлітка звинуватив високопоставлених чиновників прокуратури у перешкоджанні проведенню об'єктивного розслідування та захисті сина колишнього співробітника відомства, замішаного в злочині.

Нині біля будівлі головної прокуратури проходить акція протесту, організована батьком одного з убитих підлітків Зазою Саралідзе. Щоб підтримати його і опротестувати рішення суду, до прокуратури прийшли понад тисяча осіб, а також представники опозиції.

Вони принесли з собою плакати з написами: "Разом на варті справедливості", "Вбивці". Нині проспект Вахтанга Горгасалі перекритий.

До місця продовжують приходити люди, які хочуть підтримати Зазу Саралідзе. Паралельно на знак солідарності з батьком убитого школяра акції протесту проходять у Батумі і Зугдіді.

За оновленою інформацією, масштабна протестна акція, організована батьком убитого на вулиці Хорава 16-річного підлітка Зазою Саралідзе, перемістилася від Головної прокуратури Грузії до будівлі парламенту на проспекті Руставелі. 

Фото: The Prosecution Service of Georgia

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-