Росія заборонила в’їзд польському експерту - Варшава протестує

Росія заборонила в’їзд польському експерту - Варшава протестує

1241
Ukrinform
Посол Росії Сергій Андреєв отримав у вівторок в МЗС Польщі ноту протесту у зв'язку із забороною в'їзду до РФ директору Польського інституту міжнародних відносин (PISM) Славоміру Дембському.

Російські прикордонники вручили Дембському заборону на в’їзд до Росії після його прибуття в московський аеропорт Домодєдово, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Посол Росії Сергій Андреєв був викликаний у вівторок до МЗС Польщі у зв'язку із забороною в’їзду до Росії директора PISM Славоміра Дембського. Заступник глави МЗС Анджей Папєж вручив послу ноту, в якій вимагаємо пояснень з приводу цього інциденту", - повідомив РАР директор прес-служби МЗС Польщі Артур Ломпарт.

За його словами, російський посол пообіцяв, що найближчим часом польська сторона отримає відповідь на ноту.

Представник МЗС Польщі повідомив, що Дембський не зміг потрапити до Росії напередодні і змушений був повернутися назад до Польщі.

Читайте також: Моравецький назвав Nord Stream-2 "отруйною пігулкою" з геополітичними наслідками

Польські експерти та журналісти припускають, що заборона в’їзду Дембському пов’язана з нещодавнім видворенням з Польщі двох росіянок за гібридні дії проти РП.

Дембський є одним з провідних польських експертів з питань Росії. Крім PISM, він очолює також Центр польсько-російського діалогу і порозуміння, а також є членом Польсько-російської групи із складних питань. Експерт в останні роки активно критикував Росію за її агресивну політику, зокрема за анексію й окупацію Криму та частини Донбасу.

Фото: PAP/Maciej Kulczyński

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-