Влада Нідерландів відмовляється від

Влада Нідерландів відмовляється від "Лабораторії Касперського"

Укрінформ
Уряд Нідерландів ухвалив рішення відмовитися від використання антивірусного програмного забезпечення компанії "Лабораторія Касперського" (Kaspersky Lab) з міркувань національної безпеки.

Про це йдеться у листі міністра юстиції й безпеки Нідерландів Фердинанда Грапперхауса верхній палаті парламенту, повідомляє NOS .

"Уряд вирішив, що нідерландська влада більше не користуватиметься антивірусним програмним забезпеченням російської компанії "Лабораторія Касперського", - йдеться у повідомленні.

Міністр радить компаніям, які пов'язані з військовою сферою Нідерландів, припинити використовувати продукт "Лабораторії Касперського", яка, за його словами, допомагає російським розвідслужбам.

Крім того, наголосив Грапперхаус, компанія є суб’єктом російського законодавства, і її можуть зобов’язати підкоритися працювати в інтересах російської влади.

Як зазначив міністр, Росія має наступальну кіберпрограму, яка також націлена на Нідерланди.

Водночас він зауважив, що ще не було конкретних випадків зловживання з боку російської компанії, але цього не можна виключати в майбутньому.

Читайте також: "Касперський" вимагає зняти заборону на свої програми у держустановах США

Як відомо, 18 вересня 2017 року Сенат США проголосував за заборону використання програмного забезпечення Kaspersky Lab федеральними установами, пославшись на те, що ця компанія може бути інструментом Кремля і загрозою для національної безпеки.

Пізніше стурбованість за свою інформбезпеку у зв'язку з використанням Kaspersky Lab висловлювали й інші країни, зокрема Велика Британія. На початку грудня британський уряд випустив попередження про ризики для безпеки при використанні російського антивірусного програмного забезпечення Kaspersky Lab.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-