У Росії придумали, як обійти санкції – "закриють" дані про угоди і власників

У Росії придумали, як обійти санкції – "закриють" дані про угоди і власників

1024
Ukrinform
Мінекономрозвитку РФ підготувало поправки, які дозволять компаніям закривати від акціонерів інформацію про угоди і склад керівництва.

Про це повідомляється у проекті поправок, розміщених на порталі уряду РФ.

Правом визначати, в яких випадках від акціонерів може бути приховано інформацію про угоди й склад керівництва, пропонується наділити саме уряд Росії. Зокрема, передбачається внести зміни до закону "Про акціонерні товариства" в частині статті 2.2, яка зобов'язала компанії розкривати великі угоди.

Як зазначають експерти, якщо поправки будуть прийняті, то уряд за своєю ініціативою зможе обмежувати вільний доступ до відомостей про учасників і директорів товариств.

Поправки розроблені у рамках виконання доручення уряду від 17 квітня 2018 року для підтримки системоутворюючих підприємств. Доручення було дане за підсумками зустрічі глави уряду з членами Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП). Нарада пройшла незабаром після того, як США розширили дію санкцій щодо російських компаній.

Наприкінці 2017 року уряд дозволив держкомпаніям не публікувати у реєстрі закупівель дані про постачальників і субпідрядників. Така захід, як повідомлялося, дозволяє обійти санкції. Закупівлі Міноборони, ФСБ і Служби зовнішньої розвідки тоді тимчасово дозволили проводити в повністю закритому режимі.

Читайте також: Син генпрокурора РФ через санкції втратив великий проект в Ірані

На початку квітня США розширили список санкцій, включивши в нього, окрім інших, Віктора Вексельберга і Олега Дерипаску. Котирування акції компаній, пов'язаних з цими бізнесменами, різко впали. Влада РФ публічно пообіцяла зробити підтримку компаніям, які потрапили у список санкцій. Конкретні заходи підтримки поки що не оголошено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>