Канада повернула громадянство сину російських шпигунів

Канада повернула громадянство сину російських шпигунів

727
Ukrinform
Син розсекречених російських шпигунів Тімоті Вавилов через суд зобов'язав Канаду повернути собі громадянство.

Про це повідомляє канадський суспільний мовник CBC News.

«Тімоті Вавилов, народжений у Торонто син російських шпигунів, отримав перемогу в суді, що підтверджує його канадське громадянство, через чотири роки після того, як уряд Канади не дозволив йому поновити паспорт», - йдеться в повідомленні.

Відповідне рішення ухвалив федеральний суд Канади.

Раніше подібне рішення раніше було ухвалено і щодо молодшого брата Тімоті - Олександра.

Разом із батьками, які багато років працювали глибоко законспірованими радянськими, а потім російськими розвідниками, їх було спочатку затримано, а потім депортовано до РФ разом з іншими російськими агентами в обмін на чотирьох шпигунів Західних держав, серед яких був і Сергій Скрипаль.

Хоча Тімоті та Олександр і народилися на території Канади, уряд вважає, що набуття ними громадянства було незаконним, оскільки їхні батьки були співробітниками іноземного уряду. За законами Канади в такому разі право на громадянство за народженням не поширюється. Однак адвокатам вдалося довести у федеральному суді, що це правило поширюється лише на іноземців із захищеним статусом, наприклад, дипломатів, якими шпигуни під прикриттям не були.

Читайте також: Канадські депутати вимагають вибачень від Папи Римського

Наразі справу братів Вавилових направили до Верховного суду Канади, рішення якого не підлягає оскарженню.

Тим часом батьки Олександра й Тімоті наразі займаються успішною підприємницькою діяльністю у Росії. В’їзд до Канади їм закрито.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>