Британського мільярдера підозрюють у зв'язках із розвідкою РФ

Британського мільярдера підозрюють у зв'язках із розвідкою РФ

Укрінформ
Британський мільярдер і засновник дослідницького центру Legatum Institute Крістофер Чандлер пов'язаний з російською розвідкою.

Про це заявив депутат парламенту Великої Британії, представник Консервативної партії Роберт Сілі, повідомляє DW.

Чандлер був "об'єктом інтересу" французької розвідки з 2002 року, сказав Сілі, виступаючи в палаті громад. Це випливає з документів, які йому і ще чотирьом членам британського парламенту передала служба безпеки Монако, додав політик.

Документи датовані 2005 роком і охоплюють період з середини 1990-х років. У них також фігурує брат Крістофера - Річард Чандлер. У файлі Крістоферу Чандлеру служба безпеки Монако зробила помітку "контррозвідка", зазначив Сілі. Документи, за його словами, мають відношення до національної безпеки та протидії відмиванню грошей.

Сілі висловив упевненість в автентичності документів і заявив, що дані підтвердили джерела у французькій розвідці, а також їхні британські та американські колеги.

В Legatum Institute відкинули ці звинувачення, заявивши, що Чандлер ніколи не був пов'язаний з російською розвідкою або з російською державою: ні Крістоферу Чандлеру, ні будь-кому ще в дослідницькому центрі не відомо про таке розслідуванні французької розвідки. Обвинувачення Сілі в центрі назвали "повною нісенітницею".

Читайте також: Мюллер пригрозив направити Трампу повістку на допит - ЗМІ

Legatum Institute вважається впливовою організацією, яка виступала за Brexit, зокрема, повідомлялося, що вона брала участь у підготовці пропозицій за жорстким сценарієм виходу Британії з Євросоюзу. У парламенті раніше вже оголошували про вивчення можливої ролі Кремля в діяльності інституту.

Крістофер Чандлер є громадянином Мальти. Він наполягає на тому, що подав запит на нього ще до проведення референдуму з Brexit.

Заснувавши інвестиційну компанію Sovereign Asset Management, брати Крістофер і Річард Чандлери в середині 1990-х років вклалися в "Газпром". На початку 2000-х Forbes називав їх компанію третім за розміром акціонером "Газпрому" з близько 5% акцій. У 2004 році Чандлери стали позбуватися акцій компанії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-