Чеський суд підтвердив рішення про закриття "представництва ДНР"

Чеський суд підтвердив рішення про закриття "представництва ДНР"

704
Ukrinform
Суд чеського міста Оломоуц підтвердив попереднє рішення про закриття так званого "представництва ДНР" у м.Остраві. 

Про це в четвер повідомило видання Ceske Noviny.

"Верховний суд Оломоуца сьогодні підтвердив припинення діяльності самопроголошеного консульства в Остраві", - йдеться в повідомленні. 

Судді назвали діяльність "консульства" незаконною.

"Це несумісно з Віденською конвенцією про консульські відносини, оскільки не поважає територіальну цілісність України", - пояснив представник суду Станіслав Цик. 

Таким чином, суд Оломоуца відхилив апеляцію голови зареєстрованого об'єднання Нелі Ліскової, яка називає себе "почесним консулом ДНР". Та назвала справу політичною і пообіцяла скаржитися до Верховного суду, не виключаючи, що створить деяку іншу структуру. 

Читайте також: На Донеччині суддю заочно засудили за співпрацю з терористами "ДНР"

Як повідомлялося, організація проросійської активістки Ліскової була зареєстрована в Комерційному регістрі, і як предмет діяльності було згадано співпрацю з Донецькою областю. В той момент влада не побачили конфлікту із законом. Проте через всього два дні ця нова структура змінила свій статут і оголосила про введення посади "почесного консула" так званої "ДНР". 

"Представницький центр ДНР" відкрився в Остраві 1 вересня 2016 року. Того ж дня МЗС України вручив ноту протесту Посольству Чехії у Києві. 

Обласний суд в Остраві почав розбиратися з обставинами справи за ініціативою тодішнього міністра закордонних справ Любомира Заоралека. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>