У Польщі до суду передали справу політика, підозрюваного у шпигунстві для Росії

У Польщі до суду передали справу політика, підозрюваного у шпигунстві для Росії

759
Ukrinform
Мазовецький відділ Національної прокуратури Польщі 20 квітня передав до Окружного суду у Варшаві обвинувачувальний висновок у справі, щодо колишнього політика, лідера проросійської партії “Зміна” Піскорського, який підозрюється у співпраці зі спецслужбами Росії та Китаю.

У висновку прокуратури підтверджується, що особа своїми діями намагалася поглибити кризу у відносинах між Польщею та Україною, а за свою співпрацю зі спецслужбами РФ та КНР отримувала значні матеріальні дивіденди, інформує pap.pl.

“Матеуш П. підозрюється у двох злочинах. Перший стосується участі в діяльності російської цивільної розвідки ФСБ і служби зовнішньої розвідки (СЗР) проти Польщі у період від 2009 року до травня 2016 року... Другий стосується участі у діяльності розвідки Китайської народної республіки проти Польщі від невизначеного часу до 23 жовтня 2015 року”, - йдеться у матеріалах обвинувачення прокуратури. 

Зазначається, що особа, використовуючи свої політичні впливи та позицію у суспільстві, намагалася впливати на громадську думку в Польщі та за кордоном, діючи в інтересах Росії.

“Він намагався формувати громадську думку, провокуючи антиукраїнські настрої поляків й антипольські настрої українців, діяв, між іншим, на користь поглиблення поділів між поляками та українцями, між Польщею та Україною”,- наголошує прокуратура. 

Зазначається, що від співпраці з російськими спецслужбами особа отримувала “значну матеріальну вигоду”.

Як повідомлялося, Піскорського було заарештовано у травні 2016 року. Відтоді він перебуває під арештом, який нещодавно продовжено до 7 травня. 

Читайте також: У Польщі започаткували проект з безкоштовного працевлаштування українців

Піскорського також звинувачують в участі в якості спостерігача на так званому "референдумі" у Криму у березні 2014 року. Піскорський у лютому 2015 року організовував виїзди представників партії "Зміна" до України і керував провокаціями її членів, що полягали у паплюженні пам’ятника Бандері і антиукраїнських написах польською мовою, які мали на меті показати, що так вважають поляки, які мешкають в Україні.

Звинувачення також заявило, що Піскорський перед затриманням готувався втекти з країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>