Президент Румунії не схвалює рішення про переведення посольства до Єрусалима

Президент Румунії не схвалює рішення про переведення посольства до Єрусалима

795
Ukrinform
Президент Румунії Клаус Йоханніс розкритикував рішення правлячої коаліції на чолі з Соціал-демократичною партією про початок процедури переведення румунського посольства з Тель-Авіва до Єрусалима.

Про це поінформували в прес-службі глави Румунії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Такі стратегічні політичні рішення не приймаються поспішно. Президент Клаус Йоханніс закликає урядові структури і політиків до відповідальності у разі прийняття рішень у сфері зовнішньої політики. У зв'язку з цим рішення (про початок процедури переведення румунського посольства до Єрусалима - ред.) має бути ухвалено після консультацій з усіма державними інститутами, а остаточний вердикт, згідно з Конституцією країни, має винести президент», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Шість країн готові перемістити свої посольства в Єрусалим - Нетаньягу

Повідомляється також, що президента не було поінформовано про рішення правлячої коаліції, а «переведення румунського посольства до Єрусалима може бути кваліфіковано як порушення міжнародного права».

Йоханніс підкреслив також, що остаточне рішення про переведення посольства до Єрусалима може бути прийнято лише після завершення мирних переговорів на Близькому Сході і підписання між сторонами відповідного договору.

Напередодні один з лідерів правлячої в країні коаліції на чолі з Соціал-демократичною партією, голова нижньої палати парламенту Румунії Лівіу Драгня заявив, що урядом було затверджено Меморандум про початок процедури переведення посольства Румунії з Тель-Авіва до Єрусалима.

Фото: site Preşedinţie

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>