Судно з російським озброєнням, яке затримували в Тунісі, прийшло в Єгипет

Судно з російським озброєнням, яке затримували в Тунісі, прийшло в Єгипет

Укрінформ
Затримане у лютому у порту Сфакс (Туніс) судно Ural з російською військовою технікою та амуніцією на борту, яке нібито прямувало в Камерун, 10 квітня зайшло у порт єгипетського міста Александрія.

Про це свідчить популярний у світі сервіс з відстежування суден в режимі реального часу MarineTraffic.

Згідно з сервісом, ролкер Ural вийшов із порту Сфакс 6 квітня, пройшов уздовж берегів Лівії та став на рейд 10 квітня в порту Александрії. Куди буде рухатися далі судно – не відомо. 

Раніше туніські ЗМІ повідомляли, що ролкер Ural (прапор Панами, власник – турецька компанія Akdeniz Roro) 14 лютого прийшов з боку Лівії та став на рейд в порту Сфакс. Перевіривши підозріле судно, митна служба порту заявила, що вантажний маніфест виданий неправильно, і змусила судно пришвартуватися. 

Після ретельнішого обстеження судна, яке вийшло з Новоросійська (РФ), на ньому було виявлено армійську техніку, військове обладнання та оснащення, яке, можливо, призначалося для будівництва військового табору нерегулярної армії. Зокрема, на борту було виявлено 66 армійських вантажівок та 24 контейнери. Серед вантажу - броньовані та неброньовані машини для перевезення піхоти, військові тягачі, медичні автомобілі, паливозаправники, командно-штабні машини, генератори, системи радіо та супутникового зв’язку, бочки з пальним, металеві конструкції для встановлення табору, матраци, військове взуття та одяг, їжа. 

Екіпаж було затримано, а справу почало розслідувати кримінальне управління по боротьбі з тероризмом. 

Згідно з Hakaek Online, до складу екіпажу судна входили 19 моряків: 8 громадян Туреччини, громадянин Білорусі, 9 громадян Грузії, а також громадянин України. Капітан – громадянин Білорусі. Також видання опублікувало копію листа від капітана судна до туніських органів влади, підписаного капітаном торговельного судна Ural С.Зав’яловим ("S.Zavyalov").

Читайте також: У США відносини з Росією гірші, ніж у часи "холодної війни" - Трамп

У листі капітан ламаною англійською повідомляв, що судно вийшло 30 січня 2018 року з порту Новоросійськ (РФ) з вантажем на борту - автомобілями, обладнанням та 24 запечатаними митницею контейнерами. Порт призначення – Дуала (Камерун). 4 лютого судно заходило в порт Тузла (Туреччина) для здійснення "деякої постачальницької операції", після чого "через погодні умови" зайшло на рейд в Неаполі (Греція). Далі знову ж таки "через погані погодні умови" судно не могло йти основним маршрутом, а тому слідувало вздовж узбережжя Греції, допоки не отримало інструкцію від власника слідувати до берегів Лівії, Туніса та Алжира. 11 лютого біля берегів Лівії, неподалік м. Бенгазі, в судна почалися "проблеми з рульовим керуванням", після цього воно пішло "для ремонту" в порт Сфакс.

Туніські ЗМІ припускали, що судно з військовою технікою та іншою амуніцією з РФ могло йти в Лівію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-