У Вільнюсі відкрився V Форум вільної Росії

У Вільнюсі відкрився V Форум вільної Росії

Фото
Укрінформ
У Вільнюсі відкрився дводенний Форум вільної Росії (ФВР), в якому беруть участь відомі російські опозиціонери, правозахисники, активісти і експерти з України, США, Німеччини, Литви.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Гарна новина - нас стало більше. Коли ми починали наш форум, мало хто припускав, що ця концепція розвиватиметься. П'ятий форум рекордний, до оргкомітету надійшло більше 400 заявок. Половина учасників - жителі Росії з найрізноманітніших регіонів», - сказав на відкритті заходу один з лідерів російської опозиції Гаррі Каспаров.

П'ятий Форум відкрився панельною дискусією «Підсумки президентських виборів у Росії. Нова політична конфігурація», в якій брав участь адвокат незаконно затриманого в Москві українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін.

На другій дискусійній секції учасники обговорили тему «Стратегія російської опозиції в умовах персоналістського режиму». Як зазначив відомий аналітик Владислав Іноземцев, «путінський режим налагоджений набагато тонше, ніж радянський, і тому стійкіший». 

При цьому Гаррі Каспаров нагадав, що «путінський режим не з’явився з пробірки за 15-18 років, а виріс з попереднього єльцинського режиму». За його словами, нині у своєму розвитку Кремль зайшов у безвихідь. «Агресивна зовнішня політика - це єдине, що може запропонувати сьогодні кремлівський режим», - зазначив політик.

У Вільнюсі відкрився V Форум вільної Росії / Фото: Олег Кудрін, Укрінформ

У перший день відбудеться також дискусія «Путінська Росія на міжнародній арені: погляд із Заходу» і презентація проекту «Міжнародний громадський трибунал над злочинами путінського режиму».

Читайте також: Сервіс Reddit заблокував майже 950 акаунтів російської «фабрики тролів»

Всього у рамках Форуму заплановано проведення більше десяти сесій у різних форматах, в яких візьмуть участь більше 40 спікерів, у тому числі Ігор Яковенко, Борис Райтшустер, Ілля Пономарьов, Аркадій Бабченко, Євгенія Чірикова та багато інших.

Серед сесій другого дня 5 Форуму вільної Росії особливий інтерес викликають два заходи: панельна дискусія «Приватні війни Путіна і зміна ролі РФ в системі міжнародних відносин», а також практичне обговорення теми «Санкції. Доповнення і просування «списку Путіна»».

Варто зазначити, що до Вільнюса прибули з Москви співробітники пропагандистських російських телеканалів, але до приміщення, де працює Форум, їх не пропускають.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-