Найбагатші росіяни втратили за день більше $12 мільярдів - ЗМІ

Найбагатші росіяни втратили за день більше $12 мільярдів - ЗМІ

Укрінформ
Найбагатші росіяни втратили за день більше 12 млрд доларів через введені 6 квітня Сполученими Штатами санкції проти олігархів і топ-чиновників РФ.

Про це повідомляє російський "Форбс".

"Влада США запровадила нові санкції 6 квітня, розширивши список на 26 осіб і 15 компаній. Інвестори відреагували на це негайно і почали розпродавати російські активи, після чого впав рубль і індекс РТС. В цілому російські доларові мільярдери за день втратили більше $12 млрд, свідчать дані Forbes", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, сильніше за інших постраждав від нових санкцій Олег Дерипаска - під обмеження потрапили його холдинг En+, US Rusal і ще шість пов'язаних з ним компаній. Так, 9 квітня котирування виробника алюмінію Rusal на Гонконгівській біржі впали вже більш як на 50%, а статки Дерипаски скоротилися на $1,3 млрд.

Стільки ж втратив його партнер по «Норильському нікелю» Володимир Потанін - незважаючи на те, що в списку санкцій його немає. Папери "Норнікелю", в якому Потаніну належить 32,9% (частка Дерипаски - 27,8%), обвалилися з ранку більше як на 16% і зараз торгуються на рівні 9 тис. рублів за штуку, повідомляє видання.

Замикає трійку «антилідерів», за інформацією "Форбс", Віктор Вексельберг, який разом з партнерами (через компанію SUAL Partners) володіє 26,5% акцій Rusal. Його втрати становлять  майже $1 млрд.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство фінансів США оприлюднило у п'ятницю новий пакет санкцій, в який були включені 7 російських олігархів, 17 представників російської державної влади, а також 14 організацій і компаній. В експертних колах США назвали ці санкції одними з найпотужніших.

Зокрема, міністерство фінансів США зобов'язало до полудня 7 травня припинити всі транзакції і взаємодію з російськими компаніями, які потрапили під санкції, в тому числі, з групою EN+, групою ГАЗ і Об'єднаною компанією "Русал".

Читайте також: Акції "Русала" обвалилися майже на 50% після введення США санкцій

В іншому документі, випущеному в п'ятницю OFAC, наголошується на необхідності до 5 червня анулювати контракти і домовленості з 12-ма російськими організаціями, які потрапили під дію санкцій. Серед них: Агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, група EN+, "Євросибенерго", "Група ГАЗ", "Газпром Буріння", "Ладога Менеджмент", NPV Engineering, "Група Ренова", "Російські Машини", Об'єднана компанія "Русал". Крім того, забороняється мати відносини з будь-якою іншою організацією, що має 50% і більше акцій у зазначених компаніях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-