Росія порушила заборону на застосування хімічної зброї – британський маршал

Росія порушила заборону на застосування хімічної зброї – британський маршал

Укрінформ
Скоївши напад на колишнього шпигуна Сергія Скрипаля із застосуванням нервово-паралітичної речовини, Росія порушила міжнародний договір про заборону застосування отруйних засобів у військових цілях.

Про це в інтерв'ю CBC News розповів начальник штабу оборони Великобританії маршал Стюард Піч.

«Ми маємо достатньо доказів, аби вважати, що у Сирії і зараз, на жаль, на нашій власній землі у Солсбері, заборона на використання хімічної зброї була порушена», - сказав Піч.

За його словами, отруєння на території Великобританії Сергія Скрипаля мало суттєві наслідки для Збройних сил Західних країн. «Отруєння показало, що застосування хімічної зброї стало реальністю, тож у військовому плані ми повинні бути пильними та готовими реагувати на подібне злодійство», - наголосив маршал.

Читайте також: Росія відхрещується від "саратовського Новічка"

Він також підтвердив, що саме Росія є найбільш вірогідним організатором замаху на екс-шпигуна. «Ми переконані, що єдиним вірогідним поясненням може бути застосування цієї речовини Росією», - запевнив військовий.

При цьому Піч наголосив на важливості міжнародного розслідування, яке проводить Організація із заборони хімічної зброї. «Ми продовжуємо працювати із ними, аби продемонструвати тип використаної речовини», - підсумував начальник штабу оборони Великобританії.

Як повідомлялося, 4 березня у британському місті Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Прем'єр-міністрБританії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, скоріш за все, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи «Новічок», розробленою ще в СРСР.

Хімічна зброя була виведена за рамки закону у 1925 році, коли був підписаний Женевський протокол про заборону застосування на війні задушливих, отруйних або інших подібних газів та бактеріологічних засобів. На даний момент сторонами договору є 137 держав, серед яких і Росія.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-