У Будапешті відкрили пам'ятник жертвам Смоленської катастрофи

У Будапешті відкрили пам'ятник жертвам Смоленської катастрофи

Укрінформ
Прем'єр-міністри Угорщини та Польщі Віктор Орбан і Матеуш Моравецький відкрили у п’ятницю в Будапешті пам’ятник жертвам Смоленської катастрофи.

У церемонії також узяв участь лідер польської правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Під час своєї промови лідер PiS закликав угорський народ у ході недільних парламентських виборів прийняти “гарне рішення”, натякаючи що воно має бути пов'язане з прізвищем Орбана.

“Цей пам'ятник є нічим іншим як прекрасним жестом, який зміцнюватиме нашу дружбу”,- заявив Качинський.

За його словами, польсько-угорська дружба є спільним шляхом до того, щоб обидва народи були вільними, могли самостійно вирішувати свою долю і свої внутрішні справи.

“Але це не шлях проти Європи, це - вказання Європі відповідного шляху, а роль пана прем’єра (Орбана - ред.) в цьому є величезною”,- наголосив лідер PiS.

Він висловив сподівання, що польсько-угорська дружба і сьогоднішній день запам’ятається тим, що він призведе до “добрих рішень” угорського народу, які потрібно буде прийняти “вже незабаром”.

Читайте також: Ніхто, крім Варшави, не буде шукати правду про Смоленську катастрофу — Качинський

Качинський додав, що свобода, суверенність та гідність народу сьогодні в Угорщині, а також і Польщі, асоціюється з прізвищем Віктора Орбана.

У свою чергу Орбан зазначив, що Польща завжди може розраховувати на підтримку Угорщини.

Він також подякував Качинському за згадку про парламентські вибори в Угорщині.

Пам'ятник жертвам Смоленської катастрофи відкрито у Будапешті незадовго до восьмої річниці Смоленської катастрофи - 10 квітня.

Парламентські вибори в Угорщині відбудуться в неділю, 8 квітня. Найбільші шанси на перемогу має партія “Фідеш” Орбана.

Фото: ЕPA/Zoltan Mathe

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-