Запуску Nord Stream 2 можуть перешкодити санкції США - німецький експерт

Запуску Nord Stream 2 можуть перешкодити санкції США - німецький експерт

Ексклюзив
995
Ukrinform
Після того, Німеччина схвалила будівництво газопроводу Nord Stream 2, фактично не залишилося перешкод для реалізації проекту, якщо тільки не втрутяться США.

Таку думку висловив експерт Німецького суспільства зовнішньої політики (DGAP) з Росії Штефан Майстер у бесіді з кореспондентом Укрінформу.

"Схоже, що навряд чи цей проект можна зупинити, оскільки він не підпадає під дію законодавства ЄС по Третьому енергетичному пакету", - зазначив Майстер.

Данія, Швеція, Фінляндія і Росія доки не надали усі необхідні дозвільні документи, але вони зрештою не заперечуватимуть, переконаний політолог. Не вірить він і у здатність запобігти будівництву трубопроводу з боку Данії, парламент якої минулого року ухвалив закон, згідно з яким МЗС може відхилити проект з міркувань національної безпеки і зовнішньополітичних. Польща ж, яка дуже активно критикує будівництво цієї гілки, ніяк не впливає на маршрут.

"Однією з можливих перешкод можуть стати санкції США, пов'язані з конкретними трубопровідними проектами з Росією", - припускає Майстер.

Читайте також: Варшава сподівається, що країни ЄС переглянуть ставлення до Nord Stream-2

Проте, зазначив він, президент Трамп досі не застосовував ці санкції і навряд чи це зробить у майбутньому.

Що стосується майбутньої ролі України в транспортуванні російського газу до Європи, то це, на думку експерта, буде заздрість від швидкості прокладання труби. Він вважає, що це може бути зроблено поступово, залежно від термінів завершення контрактів, але не раніше 2020-2021 рр. При цьому зрозуміло, що це і є метою російського керівництва - добитися "транзитної незалежності від України", заявив Майстер.

Водночас він не вважає, що така позиція Німеччини в питанні Nord Stream 2 суперечить висилці чотирьох російських дипломатів з ФРН на знак солідарності з Великою Британією. Адже, незважаючи на всі кризи, економічні стосунки країн ЄС з РФ тривають. Як приклад Майстер навів той факт, що Австрія в понеділок уклала з "Газпромом" контракт.

Як повідомляв Укрінформ, 27 березня Федеральне відомство Німеччини з морського судноплавства та гідрографії видало дозвіл на будівництво в німецькій виключній економічній зоні газопроводу Nord Stream 2. Таким чином, усі дозволи для німецької ділянки газопроводу отримані.

Читайте також: Німеччина схвалила будівництво Nord Stream 2 в обхід України

На початку вересня 2015 року російський "Газпром" і компанії Shell, OMV, E. On. підписали угоду акціонерів загальної проектної компанії, яка займатиметься будівництвом газопроводу Nord Stream 2. Він повинен доповнити дві гілки газопроводу Nord Stream 1, які вже працюють. Цей газопровід може повністю позбавити Україну транзиту газу з Росії до Європи. "Газпром" заявив про намір почати будівництво Nord Stream 2 навесні 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>