Росія може спробувати вплинути на вибори президента в Литві

Росія може спробувати вплинути на вибори президента в Литві

588
Ukrinform
В понеділок литовська розвідка попередила, що Росія може спробувати вплинути на майбутні вибори президента Литви в наступному році й використати для цього кібернетичні операції.

Про це говориться в обнародуваному звіті ДДБ (Департаменті держбезпеки) і військової розвідки, пише DELFI.

"Цілком імовірно, що з наближенням виборів президента Литви, Європарламенту і рад самоврядування Литви 2019 року Росія спробує отримати чималий вплив на політичні та громадські процеси в Литві, постарається, щоб політичні сили, що сприяють їй, висували кандидатів на виборах і отримали своїх представників у органах влади", - йдеться в документі.

Литовські служби звернули увагу на те, що на результати виборів у інших країнах Москва намагалася вплинути, "поширюючи дезінформацію та пропаганду через ЗМІ, соціальні мережі, за допомогою кібернетичних операцій". 

Читайте також: Латвія попереджає Лондон про російську пропаганду - The Telegraph

Зазначається, що минулого року розвідка повідомила, що у зв'язку з виборами до сейму 2016 року російські розвідслужби особливо намагалися зібрати інформацію про внутрішньополітичні процеси, вербували на території Росії жителів Литви, у яких навіть немає можливостей в плані розвідки, проте про втручання у вибори згадок не було. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>