Нова Каледонія у листопаді проведе референдум щодо відокремлення від Франції

Нова Каледонія у листопаді проведе референдум щодо відокремлення від Франції

Укрінформ
Тихоокеанська заморська територія Франції Нова Каледонія може стати незалежною державою у випадку прийняття відповідного рішення на референдумі у листопаді цього року.

Про це повідомляє австралійська телекомпанія SBS.

4 листопада цього року група тихоокеанських островів, під загальною назвою Нова Каледонія, проведе референдум щодо необхідності відокремитись від Франції та стати незалежною державою. Таке рішення більшістю голосів затвердив місцевий конгрес.

Референдум відбудеться в рамках угоди Нумеа, що укладена у 1998 році та передбачає поступову передачу місцевій владі контролю над низкою сфер життя, за винятком питань, пов'язаних з обороною, безпекою, правосуддям і валютою.

Читайте також: Кремль готує сепаратистський сценарій для Боснії і Герцеговини - Newsweek

Переговори про майбутнє острова, що розташований у 1200 кілометрах на схід від Австралії та у 20 000 кілометрів від Парижа, розпочалися ще у 1988 році після періоду збройних конфліктів між канаками (місцевими аборигенами-меланезійцями) та французькою владою, включаючи “різанину на Увеа”, в результаті якої загинуло 19 канаків.

Нова Каледонія - заморська територія Франції зі статусом особливої (асоційованої) адміністративно-територіальної структури, розташована на однойменному великому острові та групі менших островів у південно-західній частині Тихого океану. Її населення налічує близько 270 тисяч осіб, з яких понад 100 тисяч меланезійців та 73 тисячі французів, столиця - місто Нумеа.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-