Макрон поставив за мету 1 млрд франкомовних до 2065 року

Макрон поставив за мету 1 млрд франкомовних до 2065 року

Укрінформ
У Міжнародний день франкофонії та День французької мови, визначений ООН, президент Франції Еммануель Макрон оприлюднив план поширення практики та популяризації французької мови у світі.

План містить 30 основних пунктів, його мета досягнення кількості франкофонів у світі до 1 млрд до 2065 року. Нині ж, за даними організації Франкофонія, французька мова за поширеністю в світі займає п’яте місце, після китайської, англійської, іспанської та хінді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Французька середня школа за кордоном є основою французькомовного виховання. Ця мережа буде об'єднана та посилена», - заявив Макрон, вказавши, що географічно ці зусилля будуть спрямовані в першу чергу на Африку.

Читайте також: Макрон пообіцяв Меркель до червня розробити амбітний план реформ ЄС

Наразі у 500 французьких школах за кордоном навчаються 350 тисяч учнів, мета за новим планом – подвоїти кількість учнів.

«Лабораторією франкофонії» Еммануель Макрон має намір зробити старовинний замок у Віллер-Котре за 70 км на північний схід від Парижа. Саме в цьому місті в 1802 році народився Олександр Дюма-батько. У планах й відкриття центрів по всьому світу для навчання викладачів французької.

Глава держави також наголосив на необхідності покращення доступу до французької мови для біженців у Франції.

Читайте також: Макрону подарували книгу оповідань Сенцова

Новий план, як повідомив президент, має на меті збільшення кількості людей, які говорять французькою, до 2065 року – до одного мільярда. Детальний варіант плану буде подано наступного року, але вже цього року почнеться підготовка за окремими його пунктами.

Франкофонія - міжнародна організація співробітництва франкомовних країн світу, що об'єднує 56 держав. Головними критеріями для вступу в організацію є не ступінь володіння громадян тієї чи іншої країни мовою, а рівень культурних зв'язків з Францією. Україна входить до організації у якості спостерігача. Франкофонія існує з 20 березня 1970 року, коли в Нігері було підписано угоду про створення міждержавної організації франкомовних країн.

У свою чергу, День французької мови, як і дні інших мов Організації об'єднаних націй, відзначається щорічно з 2010 року. Датою вшанування французької мови було навмисно вибрано 20 березня, коли відзначається Міжнародний день франкофонії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-