Кара-Мурза: У Росії пройдуть не вибори, а перепризначення

Кара-Мурза: У Росії пройдуть не вибори, а перепризначення

Укрінформ
Намагаючись продовжувати розігрувати "кримську карту", Путін змінив федеральний закон і переніс дату виборів, однак істерія навколо анексії півострова вже давно пройшла.

Таку думку в бесіді з кореспондентом Укрінформу висловив заступник голови «Відкритої Росії» Володимир Кара-Мурза (молодший).

«Та пропагандистська істерія, яка була в 2014 році, давно вже зійшла нанівець. Давайте її не будемо перебільшувати», - запропонував російський опозиціонер.

Він нагадує, як у самий розпал цієї пропагандистської істерії, в 2014 році, спочатку в березні, а потім у вересні в Москві пройшли Марші миру, які очолював Борис Нємцов. «Коли десятки тисяч людей, яких, якщо вірити кремлівській пропаганді, немає, а є ті, хто за Путіна, за те, що він робить з Україною, не побоялися вийти і пройти через центр Москви. Було просто людське море, яке заповнило все Бульварне кільце від Пушкінської площі до проспекту Сахарова», - згадує Кара-Мурза.

За його словами, це було на піку істерії, але вже пройшло 4 роки і "весь цей пропагандистський міхур давно здувся".

На думку Кара-Мурзи, це один із факторів, чому режим і його «популярний лідер» так бояться справжніх, вільних виборів.

Найкращий, надійний показник по-справжньому демократичних виборів, це коли процедури всім добре відомі, а кінцевий результат невідомий, зазначає співрозмовник агентства. У Росії ж уже багато років вибори проходять рівно за протилежним сценарієм: процедури постійно змінюються – рухаються закони, змінюються правила на користь чинної влади (зокрема, перенесення дати теж про це говорить), водночас як кінцевий результат «відомий абсолютно всім і дуже заздалегідь».

Читайте також: Заходу нема чого й чекати від російських виборів – дискусія в Берліні

Те, що в Росії пройде в найближчу неділю, виборами можна назвати тільки в лапках. «Це не вибори, це перепризначення», - говорить Кара-Мурза. На його думку, достатньо просто сказати, що 2 лідера російської опозиції, які планували скласти конкуренцію Путіну на виборах 2018 року - Борис Нємцов і Олексій Навальний, - будуть відсутні у виборчих бюлетенях: першого вбили 3 роки тому на мосту перед Кремлем, а другого навмисно відсторонили від виборів шляхом судового рішення, яке вже було визнано ЄСПЛ незаконним.

«Нескладно виграти вибори, коли ваших конкурентів немає у виборчому бюлетені. Тому дуже важливо, щоб ті люди, які повторюють кремлівську мантру про те, наскільки популярний нібито Володимир Володимирович Путін серед російських громадян, пам'ятали, що ця так звана популярність жодного разу не була підтверджена на вільних, справедливих, демократичних виборах проти реальних конкурентів», - заявив заступник голови «Відкритої Росії». Він підкреслює, що ці вибори сфальсифіковані ще задовго до того, як перший бюлетень буде опущений у виборчу урну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-