Росія нині небезпечніша, ніж у Холодну війну – експерт

Росія нині небезпечніша, ніж у Холодну війну – експерт

Укрінформ
Сучасне зіткнення Заходу та Росії може бути небезпечнішим, ніж в часи Холодної війни, оскільки нині для РФ на кону знаходиться значно більше. 

Таку думку в ефірі телеканалу CTV висловив доцент кафедри політології університету Торонто Сева Гунитський.

«Нині Росія діє із слабкої позиції. На перший погляд вона не виглядає слабкою, однак у деяких аспектах є навіть відчайдушною. Певним чином, ситуація небезпечніша за часи Холодної війни, тому що тоді СРСР бодай міг так би мовити спочити на власних лаврах», - сказав Гунитський.

На його переконання, найефективнішим способом впливу на правлячий клас Росії є вжиття персональних економічних санкцій. «Єдине, що їх переймає – це гроші, тож Великобританія має певний вплив. Лондон міг би почати полювати на статки російських олігархів, міг би ускладнити для них ведення бізнес процесів», - наголосив експерт-міжнародник.

Читайте також: Скасування санкцій проти РФ було би фатальним - посол України в Німеччині

Він також висловив думку, що смерть Сергія Скрипаля могла стати наслідком втрати Володимиром Путіним жорсткого контролю над силовими органами Росії. «Це вбивство виглядає якимсь особистим. Невідомо, хто стоїть за ним. Найстрашніший сценарій передбачає, що Путін навіть не авторизував цього і всередині російського уряду є група, яка відчуває себе достатньо незалежною, аби зробити це», - підсумував Гунитський.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-