Експерт вважає, що Росія прагне

Експерт вважає, що Росія прагне "федералізувати" все, до чого дотягнеться

Укрінформ
Політичний аналітик американського Фонду Jamestown, фахівець з так званим замороженим конфліктам на пострадянському просторі Володимир Сокор вважає, що в даний час Росія просуває два основні проекти: федералізацію Республіки Молдова та України.

Про це експерт заявив в рамках публічних дебатів «Москва сльозам не вірить, але і Америка теж. Як виглядатимуть східні кордони Румунії?», повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Росія просуває два проекти федералізації в Європі: мова йде про Республіку Молдова та Україну. Цілком ймовірно, що такий сценарій чекає і Сирію. Я не виключаю, що незабаром з'явиться пропозиція про її федералізацію», - зазначив Сокор.

Політолог нагадав при цьому, що перші кроки по федералізації Молдови були зроблені Росією ще у 2002-2005 роках, коли був розроблений так званий Меморандум Козака, який передбачав врегулювання Придністровського конфлікту шляхом надання Придністров'ю спеціального статусу в складі Республіки Молдова.

Читайте також: Сирію таки можуть федералізувати

Однак тодішній президент Молдови, лідер Партії комуністів Володимир Воронін відмовився підписувати Меморандум. Екс-президент аргументував свою відмову тим, що документ давав право Росії розміщувати свої війська на території Придністровського регіону терміном на 20 років, а це, на його думку, суперечить Конституції, згідно з якою Республіки Молдова - нейтральна держава.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-