Червоний Хрест привіз до Східної Гути другий гумконвой

Червоний Хрест привіз до Східної Гути другий гумконвой

Укрінформ
У сирійську Східну Гуту в п'ятницю, 9 березня, прибув конвой з міжнародною гуманітарною допомогою.

Про це заявила речниця Міжнародного комітету Червоного Хреста, повідомляє DW.

Гуманітарний конвой привіз до Східної Гути 2400 продуктових наборів для 12 тисяч осіб та 3240 мішків борошна. 

Речниця Червоного Хреста висловила сподівання, що наступного тижня буде змога доставити більший конвой з додатковим продовольством і медикаментами.

Читайте також: Армія Асада взяла під контроль понад половину Східної Гути

Доставка гуманітарної допомоги до району очікувалася ще напередодні, але через тривалі бої її довелося скасувати. Це була вже третя спроба доставки гуманітарної допомоги до Східної Гути, де близько 400 тисяч жителів перебувають в облозі. Перший гуманітарний конвой зміг прибути до району в понеділок, 5 березня. ООН занепокоєна бомбардуваннями Східної Гути і вважає їх загрозою гумконвоям. 

Як повідомлялося, майже 400 тисяч жителів Східної Гути перебувають в облозі, не маючи доступу до продовольства, питної води та медикаментів. За даними ЮНІСЕФ, у регіоні перебувають близько 200 тисяч дітей, 40 відсотків з яких хронічно недоїдають.

В середині лютого війська президента країни Башара Асада за підтримки російської авіації почали наступ на позиції повстанців у Східній Гуті. За даними Сирійського моніторингового центру за дотриманням прав людини, загинули вже понад 930 мирних жителів. Наразі війська Асада заявляють, що взяли під свій контроль більше половини території анклаву.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-