У Чехії силовиків контролюватиме депутат, який незаконно відвідував Донбас

У Чехії силовиків контролюватиме депутат, який незаконно відвідував Донбас

Укрінформ
Головою комісії чеського парламенту з контролю над Генеральною інспекцією органів безпеки був обраний Зденек Ондрачек, який у січні 2016 року відвідав окуповану українську територію в Донецькій області.

Це призначення у поширеній 5 березня спільній заяві розкритикували українські організації Чехії, повідомляє у вівторок Радіо Свобода.

«Упродовж останніх років депутат Ондрачек поширює спотворену чи неправдиву інформацію про події в Україні. Разом із іншими депутатами від Комуністичної партії Чехії у січні 2016 року він відвідав окуповану українську територію в Донецькій області, чим порушив українські закони та принципи міжнародного права», – вказують автори заяви.

Читайте також: МЗС обурилося через візит чеських депутатів у Донецьк

Вони також нагадують, що депутат Ондрачек «брав участь у силовому придушенні демонстрацій під час Тижня Яна Палаха у січні 1989 року як член загону міліції спецпризначення SNB».

«Той факт, що одну з найбільш важливих інституцій, яка займається питаннями безпеки, очолює людина, яка порушує демократичні принципи і захищає агресію проти України, викликає певні побоювання», – вказують чеські українці.

Читайте також: Земан просив віддати хакера до РФ замість США – чеський міністр

Нагадаємо: у Чехії Генеральна інспекція органів безпеки – це незалежний озброєний силовий підрозділ. Основним об’єктом діяльності є пошук, виявлення та розслідування фактів, що вказують на вчинення злочину поліцейськими, митними службовцями, членами Служби в’язниці та інших силових органів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-