Посол в Аргентині образився, а в Таїланді - «Рыбки захотелось!»

Посол в Аргентині образився, а в Таїланді - «Рыбки захотелось!»

Аналітика
1839
Укрінформ
Здається, стає зрозумілим, чому протягом року (!) росіяни не відправляли з Аргентини кокаїн дипломатичною поштою…

Уже тиждень минув з його початку, а скандал навколо російського «дипломатичного каналу» поставок кокаїну не вщухає. І, на диво, – не набридає, а навпаки, чим дальше, тим стає цікавішим. Публікацій - повно, версій і подробиць – так само. Але для того, щоби сприйняти одну з них максимально яскраво, треба переповісти стисло те, що вже відомо з цього приводу.

Ще більше року тому, 13 грудня 2016-го, новий співробітник посольства Росії в Аргентині виявив в одному з приміщень дипломатичної місії (а це була, не повірите, школа (!) при посольстві для дітей співробітників російських установ у Буено-Айресі) 12 валіз з невідомим вмістом і доповів про це послу Віктору Коронеллі. Тут важливо нагадати, що ще за рік перед тим в Аргентині відбулася зміна влади. 10 грудня 2015 року після перемоги у президентських виборах країну очолив колишній опозиційний мер Буенос-Айреса Маурісіо Макрі. Доба «подружки Путіна» Крістіни Фернандес де Кіршнер закінчилася. Невдовзі після вступу на посаду новий президент повів боротьбу з наркоторгівлею.

За цих обставин посол Росії телефонує міністру національної безпеки Аргентини Патрісії Бульріч і повідомляє про «знахідку». Після цього посол надає доступ до згаданого приміщення співробітникам аргентинських спецслужб, які вилучають 389 кілограмів кокаїну й підміняють його борошном. Відтоді минає рік, і нарешті в грудні 2017-го підмінений вантаж доправляється до Москви як дипломатичний багаж російським урядовим літаком. Причому цим літаком з бортовим номером 96023, що належить спеціальному льотному загону «Росія», підпорядкованому Управлінню справами президента РФ, до Буенос-Айреса з робочим візитом прибуває секретар Ради безпеки РФ Ніколай Патрушев.

Борт 96023 // ФОТО З TWITTER GENDARMERÍA NACIONAL
Борт 96023 // Фото з Twitter Gendermeria Nacional

Після цього в Буенос-Айресі й Москві заарештували загалом п'ятьох фігурантів справи. Головний же підозрюваний, такий собі «пан К», а насправді російський «бізнесмен під прикриттям» Андрій Ковальчук, який з 2013 року здійснив 11 поїздок до Аргентини, переховується в одній з європейських країн. І сьогодні ризикує значно більше, ніж посол Віктор Коронеллі.

І тут слід згадати ще одну людину. За «дивним» збігом обставин 20 грудня 2016 року в Москві знайшли застреленим головного радника Латиноамериканського департаменту МЗС Росії Петра Польшикова. Нагадаю, це сталося через тиждень після дзвінка посла Коронеллі міністру національної безпеки Аргентини…

А тепер найцікавіше. 11 поїздок до Аргентини згаданий «пан К», як було сказано, здійснив з 2013 року. Посол Віктор Коронеллі перебуває на цій посаді з 21 липня 2011 року. Отже всі поїздки «пана К» до Буенос-Айреса відбувалися з відома посла. Ілюзій щодо того, навіщо приїздив і що доправляв до Москви дипломатичним багажем до Москви «пан К» в попередні рази, мабуть, ні в кого не повинно бути.

Чи знав про вміст багажу посол Коронеллі? Наївне запитання для людей, знайомих з цією «кухнею». Дипломатичний багаж завжди оформлюється печатками посольства і підписом посла на кожній. Крім того, жоден технічний співробітник дипмісії не може непомітно пронести (провезти) на її територію повз охорону, яку складають співробітники спецслужб країни, якій належить дипмісія, навіть бляшанку з кавою, а не те що 12 валіз з кокаїном вагою майже 400 кілограмів.

В ці дні аргентинська преса друкує чимало цікавих повідомлень щодо «кокаїнового скандалу», в тому числі й фрагменти записів підслуханих розмов його фігурантів. Як пам'ятаємо, кокаїн пролежав в посольстві більше року. Чому ж так довго?

Виявляється, все дуже просто: посол не давав машини для його транспортування до аеропорту. Знов-таки, чому? Посол Коронеллі був ображений. По-перше, він знав, що до червня 2018 року його мають відкликати з «хлібної» (кокаїнової?) посади. По-друге, посол побачив фотографію «пана К» зі своїм наступником, майбутнім послом РФ в Буенос-Айресі. От і затявся. Не виключено й те, що посол здогадувався про стеження з боку аргентинських спецслужб. Отже борошно під виглядом кокаїну пролежало в посольстві практично рік. Посол роздумував. Можливо, у розголосі він побачив гарантію власної безпеки і тому зателефонував Патрісії Бульріч. У кожному разі поки що це спрацювало. Речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила про «спільну операцію спецслужб двох країн», бо що їй залишалося говорити.

А от той факт, що для залагодження справи до Аргентини вислали літак з президентської «стайні», однозначно свідчить про те, що Путін у курсі справи з наркотрафіком і «тримає руку на пульсі».

Секретар Ради Безпеки РФ Микола Патрушев
Секретар Ради Безпеки РФ Ніколай Патрушев

Що ж до Ніколая Патрушева, то вже 26 лютого той самий борт 96023 з тим самим пасажиром прибув до Бангкока, де, згідно з офіційним повідомленням його прес-служби, секретар Ради безпеки РФ провів переговори з владою Таїланду «щодо перспектив поглиблення двосторонніх відносин у сфері безпеки». В перекладі людською мовою це означає, що – замість передати справу до суду – міграційна поліція Таїланду депортує і внесе до «чорних списків» десятьох росіян, затриманих напередодні за проведення секс-тренінгів в одному з місцевих готелів. А серед них – сама Настя Рибка – знаменитість №1 російського інформпростору кількох уже тижнів, та сама дівчина «з пониженою соціальною відповідальністю», яка виявилася свідком єднання російської олігархії (мільярдер Олег Дерипаска) і російського уряду (віце-прем’єр Сергій Приходько) у справі втручання в американські вибори.

…Загалом, ганьба ганебна для Росії на всіх континентах і морях! От і бігає (літає) світом цілий секретар ради безпеки РФ, щоби цю «безпеку» державних злочинців залатати – то за «коксом для пацанов» в Аргентину змотається, то в Таїланд, бо в Кремлі, як в тому бородатому анекдоті про сім’ю, яка отруїлася рибою з Привозу, і заголовок про цю трагедію в одеській газеті – «Рыбки захотелось!»

Сергій Борщевський, експерт Центру дослідження Росії 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-