У РФ відкрили нову

У РФ відкрили нову "справу реставраторів" про розкрадання на Соловках

Укрінформ
У РФ порушили кримінальну справу про шахрайство в особливо великому розмірі за підсумками перевірки на Соловках, де проводилися реставраційні роботи.

Про це повідомляє "Коммерсантъ"

«Слідчий комітет, Генеральна прокуратура і Рахункова палата розпочали масштабну перевірку використання мільярдів рублів, виділених Міністерству культури на збереження об'єктів культурної спадщини Соловецького архіпелагу. Таким чином, вже розпочате розслідування СКР виявленого розкрадання близько 20 млн руб. ($354 тис.) у рамках держконтрактів може стати продовженням скандальної «справи реставраторів», в якій фігурують чиновники і підрядники Мінкультури», - пише видання.

Слідчі вже вилучили документи у ряді компаній, які займалися реставрацією на Соловках. Одна з них - фірма "Балтстрой", яка фігурувала в першій так званій "справі реставраторів", порушеній в 2016 році. Тоді у ФСБ виникли питання щодо реставрації Новодівочого монастиря в Москві, а також Ізборської фортеці в Псковській області. Суд визнав винним в розкраданнях колишнього заступника міністра культури Григорія Пірумова.

Читайте також: Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону в Донецьку

На збереження об'єктів культурної спадщини Соловецького архіпелагу до 2020 року було виділено 6 мільярдів рублів ($106 млн). За даними джерел "Коммерсанта", половину цієї суми вже витрачено. Рахункова палата РФ ще в 2014 році заявляла про затягування реставрації об'єктів культурної спадщини на Соловках, її низькій якості і про завищення кошторису укладених держконтрактів на 81 мільйон рублів ($1,435 млн).

Стан ансамблю Соловецького архіпелагу, включеного в список об'єктів Всесвітньої спадщини, і загрозливе пам'ятникам нове будівництво не раз викликали критику експертів ЮНЕСКО.

Фото: Олексій Анісімов

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-