ЄС офіційно продовжив ембарго на постачання зброї Білорусі

ЄС офіційно продовжив ембарго на постачання зброї Білорусі

963
Укрінформ
Рада Європейського Союзу офіційно продовжила обмежувальні заходи проти Білорусі ще на один рік, до 28 лютого 2019 року.

Рішення опубліковане 23 лютого на сайті ради, а ухвалене за день до цього, повідомляє Радіо Свобода.

"До цих заходів входять ембарго на продаж зброї, заборона на експорт товарів, що можуть бути використані для внутрішніх репресій, а також заморожування активів і заборона на поїздки для чотирьох осіб, внесених до списку через причетність до справи про зникнення двох опозиційних політиків, бізнесмена й журналіста за нез’ясованих обставин у 1999 і 2000 роках", - йдеться у повідомленні.

Рада ЄС також продовжила виняток із ембарго на постачання зброї для біатлонного обладнання. При цьому кожен випадок можливого експорту такого обладнання буде розглядатися окремо, а національні компетентні органи матимуть право обмежити кількість експортованих товарів.

Читайте також: Зеркаль пояснила, чому Білорусь не може брати участь у миротворчій операції

ЄС ввів ембарго на поставки зброї і санкції проти чотирьох білоруських компаній і 174 осіб, зокрема і президента Олександра Лукашенка, після силового придушення акцій протесту після президентських виборів у грудні 2010 року.

У лютому 2016 року Євросоюз скасував санкції щодо білоруських компаній і 170 осіб, в тому числі Лукашенка, пояснюючи це покращенням ситуації у сфері прав людини в колишній радянській республіці. Чотири людини залишаються в санкційних списках.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-