ЄС створить розвідувальну платформу із протидії фінансуванню тероризму

ЄС створить розвідувальну платформу із протидії фінансуванню тероризму

1317
Укрінформ
У Євросоюзі на законодавчому рівні пропонують заснувати платформу із залученням заходів розвідки з метою боротьби з фінансуванням тероризму.

Таке рішення після погодження з керівними інституціями ЄС підтримав у середу комітет Європарламенту у закордонних справах, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

"З метою зменшення джерел фінансування тероризму країни ЄС повинні більш активно обмінюватися розвідувальною інформацією", - наголосили у законодавчому органі ЄС.

Відтак депутати ЄП закликають Раду ЄС, Єврокомісію та Європейську службу зовнішньої діяльності забезпечити ефективний обмін інформацією та координацію серед фінансових, правоохоронних, розвідувальних та судових органів через Європейську антитерористичну платформу з питань фінансової розвідки, якою має керувати Європол, включаючи створення бази даних про підозрюваних у тероризмі осіб.

Читайте також: Кабмін розгляне зміни до закону про боротьбу з тероризмом

Йдеться про зобов'язання банків моніторити передплатні дебітні карти, через які можуть фінансуватися терористичні організації.

Органи ЄС також мають перевіряти освітні й культурні заклади, які можуть підозрюватися у зв’язках з терористами.

Серед інших заходів пропонується покращити систему традиційних переказів грошових коштів, а також оцінити, чи можуть віртуальні й криптовалюти використовуватися для фінансування тероризму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-