Пентагон проситиме партнерів по НАТО збільшити видатки на оборону

Пентагон проситиме партнерів по НАТО збільшити видатки на оборону

728
Ukrinform
У середу глава Пентагону Джеймс Меттіс звернеться до європейський партнерів по НАТО із закликом дотриматися обіцянки збільшити оборонні бюджети.

Про це розповіла заступник помічника глави Пентагону у справах міжнародної безпеки Кеті Вілбаргер, повідомляє Reuters.

"Він звернеться до тих, хто ще не має національного плану щодо збільшення видатків на оборонні потреби у вигляді 2 відсотків ВВП, і закличе їх розробити такі плани", - сказала Вілбаргер.

Як зазначається, вперше країни-члени НАТО подали плани, в яких вказано, як вони планують домогтися щорічного виділення 2% ВВП на оборону до 2024 року, після погроз американського президента Дональда Трампа скасувати надання допомоги країнам, які не досягнуть цієї мети.

П'ятнадцять з 28 країн, не враховуючи США, ще у 2014 році домовилися розробити стратегію для досягнення мети НАТО щодо оборонних витрат у відповідь на анексію українського Криму Росією.

Читайте також: Проект бюджету США передбачає $200 мільйонів на безпеку для України

Як засвідчують дані Альянсу, Британія, Греція, Румунія та країни Балтії вже досягли цієї мети або дуже близькі до її досягнення.

9 лютого президент Дональд Трамп підписав закон про федеральний бюджет США, який передбачає збільшення протягом наступних двох років видатків у сфері оборони на 165 мільярдів доларів США. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-