Міністр оборони Британії обговорив з австралійськими колегами російську загрозу

Міністр оборони Британії обговорив з австралійськими колегами російську загрозу

911
Ukrinform
Новий міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон в ході візиту до Австралії обговорив з колегами безпекові загрози, однією з яких є Росія.

Про це повідомляє видання The Australian.

“Якщо ви повернетеся назад на п’ять-шість років тому, Британія не визначала Росію як загрозу... У демократичних країнах - США, Європі, Австралії був довгий період самозаспокоєння, заснований на думці, що ми не зіткнемося з жодними реальними суперниками. З росіянами це не тільки кіберзагроза, а й підводна активність у Північній Атлантиці, атаки на критичну інфраструктуру, на блоки живлення, на Інтернет”, - сказав міністр.

Читайте також: У США попереджають, що хвиля кібератак з Росії може зачепити Україну

Британський посадовець покладає великі сподівання на існуюче австралійсько-британсько-американське співробітництво і вважає, що країни мають синхронізувати свою співпрацю із глобальними загрозами.

Окрім боротьби з кіберзагрозами, основу яких становлять РФ та Китай, Вільямсон переконаний у необхідності продовжувати підтримку операцій в Іраку та Сирії, а також боротися проти “Ісламської держави” та інших терористичних угруповань.

Читайте також: США прямо звинуватили Москву у невиконанні "Мінська"

За його словами, Велика Британія також готова підтримувати ініціативи США та Австралії щодо забезпечення свободи мореплавства у Південно-Китайському морі. Саме для демонстрації підтримки принципу відкритого океану британський протичовновий корабель HMS Sutherland, подібний до того, що Велика Британія сподівається продати Австралії, пройде від Австралії через так звані китайські суверенні води Південно-Китайського моря, зазначив Вільямсон.

“Він пройде через Південно-Китайське море (на шляху додому), щоб чітко дати зрозуміти, що наш флот має право це робити”, - сказав британський міністр, наголошуючи, що США, Велика Британія, Австралія та інші країни мають “закріплювати свої цінності” у Південно-Китайському морі.

Він також сказав, що Велика Британія збільшить свій оборонний бюджет, який наразі уже становить 2 відсотки ВВП.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-