Опозиція Австралії стала на захист журналістських свобод

Опозиція Австралії стала на захист журналістських свобод

Укрінформ
Лідер опозиційної Лейбористської партії Австралії Білл Шортен заявив, що не підтримає урядові ініціативи стосовно посилення національної безпеки та обмеження іноземного втручання, якщо вони не гарантуватимуть журналістам можливість належно виконувати свою роботу.

Про це повідомляє видання The Australian.

«Якщо ці закони належним чином не захищатимуть журналістів, які виконують свою роботу, уряд повинен виправити свої помилки. Я не буду підтримувати закони, які передбачають затримання журналістів просто за виконання своєї роботи», - сказав Шортен.

Лідер опозиції заявив, що Ліберальна партія завжди готова підтримати практичні заходи щодо зміцнення національної безпеки, але вважає, що запропоновані зміни до законодавства недосконалі.

«Ми повинні правильно встановити баланс, враховуючи існування вільних засобів масової інформації... Я не впевнений, чи це недбале формулювання, чи навмисно спроектоване урядом урізання медіа-свободи», - заявив Шортен.

Читайте також: Британський суд залишив у силі ордер на арешт Ассанжа

Наразі офіс генерального прокурора Австралії веде консультації з провідними медіа-компаніями країни, зокрема News Corp Australia, ABC та Fairfax щодо врахування прав журналістів.

У сьогоднішній редакції документу кримінальним діянням, яке карається строком до 15 років ув’язнення, вважається одержання секретної інформації, навіть до її публікації у ЗМІ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-