Російського шпигуна у Латвії впіймали з даними про військові об'єкти

Російського шпигуна у Латвії впіймали з даними про військові об'єкти

Укрінформ
Латвійський громадянин, затриманий Поліцією безпеки Латвії, підозрюється в тому, що за завданням російських спецслужб збирав інформацію про військові об'єкти і про ситуацію в латвійсько-російській прикордонній зоні.

Про це повідомляє портал латвійського телерадіомовлення LSM.lv.

"Нещодавно затриманий Поліцією безпеки (ПБ) громадянин Латвії, підозрюваний у шпигунстві на користь Росії, за завданням російських спецслужб збирав інформацію про військові об'єкти Національних збройних сил (НЗС) і про ситуацію в латвійсько-російській прикордонній зоні. В інтересах слідства більш детальна інформація поки що не надається", - йдеться в повідомленні.

У Поліції безпеки пояснили, що російські спецслужби, які мають у розпорядженні великі оперативно-технічні ресурси, як і раніше зацікавлені в отриманні розвідувальної інформації, надати яку може тільки людина, яка знаходиться поблизу об'єктів, які цікавлять спецслужби і періодично здійснює за ними візуальне спостереження. Тому спецслужби РФ продовжують вербувати жителів Латвії, насамперед, на території Росії, використовуючи різні методи. Поліція безпеки закликає латвійців, яких під час їх перебування за кордоном намагалися завербувати іноземні спецслужби, повідомляти про це в ПБ.

Читайте також: Біля берегів США помітили російський корабель-шпигун

Міністр внутрішніх справ Латвії Ріхард Козловскіс відзначив, що активність іноземних спецслужб у Латвії останніми роками дедалі більше зростає з урахуванням загальної безпекової ситуації у країнах Балтії. За його словами, інтерес іноземних спецслужб викликає збільшений контингент НАТО в Латвії.

Як повідомлялося, затримання в Латвії підозрюваного в шпигунстві і обшуки на кількох об'єктах були проведені 19 грудня 2017 року. Того ж дня було розпочато кримінальний процес про шпигунство. Окрім шпигунства, затриманий підозрюється також в незаконному обігу вогнепальної зброї і боєприпасів.

Нещодавно про затримання трьох осіб за підозрою у шпигунстві на користь Росії заявила і Литва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-