Скорочення озброєнь: Берлін закликає Вашингтон і Москву вже починати переговори

Скорочення озброєнь: Берлін закликає Вашингтон і Москву вже починати переговори

Укрінформ
Федеральний уряд Німеччини, Міністерство закордонних справ сподіваються, що сторони Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь і носіїв - США і Росія - завчасно домовляться про продовження дії цього документа.

Про це йдеться в заяві МЗС ФРН 6 лютого, передає кореспондент Укрінформу в Німеччині.

«Ми виступаємо за те, щоб США і Росія своєчасно, до закінчення терміну дії в лютому 2021 року домовилися про продовження режиму для стратегічної ядерної зброї, наприклад, про продовження нового СНО, і сподіваємося, що переговори розпочнуться якнайшвидше», - йдеться в заяві.

У відомстві зазначають, що навіть у важкі для політики безпеки часи можливо було досягати конкретного прогресу в сфері ядерного роззброєння, прикладом чого був якраз договір про СНО. До теперішнього часу США і Російська Федерація скоротили свої стратегічні ядерні арсенали до показників, встановлених у Договорі про СНО від 2011 року, а саме до 1550 стратегічних ядерних боєголовок, а кількість пускових установок - до 800 кожна. Таким чином, кількість ядерних боєголовок, що стоять на озброєнні в США і Росії, скоротилося приблизно на 74% з моменту закінчення «холодної війни».

Читайте також: Наступальні озброєння: США вказали Кремлю на нові пункти угоди

У німецькому зовнішньополітичному відомстві вважають, що новий Договір про СНО створив також ефективну систему верифікації: Вашингтон і Москва обмінюються інформацією про їхні стратегічні ядерні арсенали і можуть проводити до 18 візитів на рік з метою перевірки.

«Це також дає і нам, європейцям, безпеку і сприяє зміцненню взаємної довіри», - підкреслили в МЗС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-