Міністр освіти Ізраїлю прокоментував скасування свого візиту до Польщі

Міністр освіти Ізраїлю прокоментував скасування свого візиту до Польщі

Укрінформ
Міністр освіти Ізраїлю Нафталі Беннетт заявив, що Польща скасувала його візит через скандал навколо запропонованого в польському парламенті законопроекту, який забороняє звинувачувати поляків у злочинах, скоєних під час Голокосту.

Про це пише "Радіо Свобода".

«Кров польських євреїв плаче з землі, і жоден закон не змусить її замовкнути. Уряд Польщі скасував мій візит, тому що я згадав про злочини її народу. Для мене це велика честь», – вказав Беннетт.

Читайте також: Парубій: Польський закон про "бандеризм" - удар у спину воюючій Україні

Нагадаємо: законопроект, запропонований владною партією «Право і справедливість», вимагає штрафів і тюремного ув’язнення терміном до трьох років за намір спробувати приписати в цілому польському народу злочини, які здійснювала нацистська Німеччина впродовж майже шестирічної окупації.

Владна партія стверджує, що бореться з використанням таких фраз, як «польські табори смерті», коли йдеться про німецькі концтабори.

Читайте також: У поляків – презумпція своєї безвинності та повсюдної вини «українських націоналістів»

Законопроект викликав обурення в Ізраїлі. Ізраїль розглядає його як спробу обілити ту роль, яку деякі поляки зіграли у вбивстві євреїв під час Другої світової війни.

Нацисти та їхні поплічники систематично вбили шість мільйонів євреїв, знищивши третину світового єврейства під час Другої світової війни.

Фото: AFP

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-