Пхеньян через посольство в Берліні купує компоненти для ядерної програми - ЗМІ

Пхеньян через посольство в Берліні купує компоненти для ядерної програми - ЗМІ

1778
Ukrinform
Згідно з інформацією німецького Федерального відомства захисту Конституції (контррозвідки), Північна Корея використовує своє посольство в Берліні для закупівлі високотехнологічних компонентів для власної програми ракетно-ядерної зброї.

Про це в суботу пише видання Focus.

 «Ми з'ясували, що відбувається закупівельна діяльність, яка, на наш погляд, пов'язана з ракетною програмою, частково також і з ядерною програмою», - цитує видання керівника відомства Ганса-Георга Маассена. 

Часто йдеться про так звані товари подвійного призначення, які можуть використовуватися як у цивільних, так і у військових цілях. Очевидно, вони були придбані на інших ринках, а також на тіньовому ринку в Німеччині.

Читайте також: Пхеньян проведе "парад ракет" напередодні Олімпіади - CNN

Маассен запевнив, що якщо його служба виявляє подібні речі, вона цьому запобігає, але визнав, що неможливо гарантувати, «що це може бути виявлено і цьому вдасться запобігти в усіх випадках». 

Що стосується сигналів про придбання товарів, які імовірно можуть бути використані в ядерно-ракетній програмі КНДР, то контррозвідка отримувала такі в 2016 і 2017 роках. Крім того, північнокорейський дипломат, як стверджується, намагався у 2014 році заволодіти багатогазовим монітором, який може вимірювати викиди при виробництві хімічних бойових засобів.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-