У Гагаузії виступили проти включення євроінтеграції до Конституції Молдови

У Гагаузії виступили проти включення євроінтеграції до Конституції Молдови

696
Ukrinform
Керівник Гагаузького автономно-територіального утворення (південь Молдови) Ірина Влах виступає проти включення в Конституцію синтагми «європейська інтеграція» і наполягає на проведенні референдуму з цього питання.

Так глава Гагаузії прокоментувала рішення уряду Молдови, який схвалив законодавчу ініціативу про закріплення в Конституції вектора європейської інтеграції Молдови, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

«Питання щодо суверенітету країни і вектора розвитку держави мають вирішуватися на референдумі, а не в парламенті. Депутати можуть виступати з різними законодавчими ініціативами, проте уряд, в свою чергу, зобов'язаний запропонувати парламенту провести відповідний референдум», - зазначила Влах.

Читайте також: Прем'єра Молдови здивували заяви, що 80% експорту йде у Росію

Раніше група депутатів парламенту Молдови виступила з ініціативою про включення в Конституцію статті про європейську інтеграцію як стратегічний вектор розвитку держави.

Проти цієї ініціативи виступив і президент Молдови Ігор Додон.

Згідно із законодавством для внесення поправок до Конституції необхідні голоси 67 (зі 101) депутатів парламенту Молдови.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-