ЦВК Фіджі виключить із бюлетеня "сатанинський" номер 666 - 26.01.2018 08:29 — Новини Укрінформ
ЦВК Фіджі виключить із бюлетеня "сатанинський" номер 666

ЦВК Фіджі виключить із бюлетеня "сатанинський" номер 666

590
Ukrinform
На Фіджі, де цьогоріч пройдуть парламентські вибори, місцева ЦВК вирішила виключити з єдиного виборчого бюлетеня номер 666.

Про це повідомляє австралійська телекомпанія АВС.

"Комісія одностайно схвалила, що номер 666 буде вилучено з бюлетеня для голосування на загальних виборах 2018 року", - зазначив у своїй заяві голова ЦВК Суреш Чандра.

Виборча комісія ухвалила згадане рішення після консультацій з усіма зареєстрованими на Фіджі політичними партіями, отримавши їхню всебічну підтримку – переважна більшість не має будь-яких сумнівів, що рішення про вилучення номера "666" пов’язане з його біблійними зв’язками та "сатанинськими" конотаціями.

"Це число пов'язане з антихристом у християнській вірі. На мою думку... для кандидата, який є християнином, залишити це число було цілком неприйнятним", - пояснив свою позицію щодо підтримки рішення ЦВК лідер новоствореної опозиційної партії "Єдиний Фіджі" Саванака Нарубе.

Читайте також: Канада відмовляє Венесуелу від позачергових виборів

Натомість інше виборче нововведення, згідно з яким кандидати у виборчому бюлетені будуть ідентифіковані лише за номером, а не прізвищем, зображенням, назвою партії чи її логотипом, було сприйняте критично.

У цьому контексті пан Нарубе сказав, що у бюлетені має бути більше інформації, щоб люди могли точно визначити кандидата, за якого хочуть віддати свій голос.

"Ми, в опозиційних партіях, зробили подання до виборчої комісії, аби у ЦВК дозволили використовувати хоч якийсь індикатор, що допоможе виборцеві зробити свій вибір ... деякі символи, певне зображення тощо, однак виборча комісія відмовилася", - заявив Саванака Нарубе.

Загальні вибори на Фіджі проходять за пропорційною системою з відкритими списками в єдиному загальнонаціональному багатомандатному виборчому окрузі, що складається з 50 місць.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>