Європейський суд відхилив можливість колективного позову проти Facebook

Європейський суд відхилив можливість колективного позову проти Facebook

Укрінформ
Європейський суд у четвер, 25 січня, відхилив можливість колективного позову проти соціальної мережі Facebook.

Про це повідомляє DW.

"Він постановив, що позов про захист особистих даних користувачів, під яким поставили підписи понад 25 тисяч людей із різних країн світу, не може розглядатися як колективний", - йдеться у повідомленні.

Згідно з рішенням суду, кожен з користувачів може лише подати позов у своїй країни.

Ініціатор колективного позову австрійський юрист Максиміліан Шремс, за рішенням суду, може подати індивідуальний позов як позивач. Він назвав рішення Європейського суду поразкою для Facebook. Тепер він має намір звернутися до австрійського суду зі скаргою про невідповідність правил роботи корпорації законодавству ЄС щодо захисту особистих даних.

Зазначається, що якби Європейський суд не визнав Шремса споживачем, він би не зміг подати позов проти Facebook у країні свого проживання. У цьому випадку йому б довелося звернутися до суду в Ірландії, де розташований центральний офіс європейського керівництва компанії, і судова тяганина тривала б багато років.

Читайте також: Facebook спростить керування власними даними

Уперше австрійський юрист подав позов проти соцмережі Facebook у 2015 році, звинувативши керівництво корпорації у співпраці з Агентством національної безпеки США, збиранні даних про користувачів і в інших порушеннях закону про недоторканність особистого життя громадян. Максиміліан Шремс запропонував користувачам Facebook із різних країн приєднатися до позову, поставивши під ним підписи. Відповідачем виступало європейське відділення Facebook в Ірландії, яке опікується сторінками користувачів мережі поза межами США та Канади.

Спочатку скаргу розглядав земельний суд з цивільних справ Австрії, однак оскільки в країні відсутнє поняття колективного позову, справу кілька разів передавали до судів вищої інстанції, поки вона не дійшла до Верховного суду Австрії. Той, у свою чергу, вирішив звернутися по допомогу до Європейського суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-