Парламенти Німеччини і Франції закликають розробити новий Єлисейський договір

Парламенти Німеччини і Франції закликають розробити новий Єлисейський договір

Резолюція
Укрінформ
Німецькі та французькі парламентарі закликають протягом року розробити новий Єлисейський договір, про що ухвалили відповідні резолюції.

Засідання пройшли спочатку у німецькому Бундестазі, а потім у Національних зборах Франції 22 січня, у 55 річницю підписання оригінального франко-німецького Єлисейського договору, повідомляє берлінський кореспондент Укрінформу.

"Ми наполегливо закликаємо уряди наших двох держав, уряд Франції і майбутній федеральний уряд, адаптувати основи Єлисейського договору до мінливих викликів нашого часу. Виклики, які ми знаємо, ми можемо вирішувати лише спільно", - заявив президент Бундестагу Вольфганг Шойбле, виступаючи у Парижі у другій половині дня на урочистому засіданні Національних зборів.

За його словами, важливо зміцнити корінне розуміння того, що "ані у Німеччині, ані у Франції немає майбутнього без Європи". Німецький політик закликав парламентарів двох країн узяти на себе спільну відповідальність. При цьому Шойбле визнав, що у двох сусідніх народів були і залишаються відмінності, власні національні інтереси, часом розбіжності. Однак беручи їх усі до уваги, можна більшого домогтися разом, виробивши механізми і правила співпраці на урядовому рівні, підкреслив він.

Зранку у Берліні у Бундестазі на цю саму тему виступив глава Національних зборів Франції Франсуа де Рюжі. "Франція та Німеччина - вже більше, ніж просто пара. Обидві наші країни є сім'єю", - заявив він і закликав спільно протистояти популізму та націоналістичним рухам, які становлять загрозу для всіх європейських народів.

Читайте також: Меркель і Макрон анонсували підписання нового Єлисейського договору

Метою нового Єлисейського договору є створення загального економічного простору, поглиблення співпраці у прикордонних регіонах і більш тісний контакт у сфері освіти. Крім того, очікується, що він додасть імпульсу спільній політиці у сфері безпеки та оборони, розвитку цифрового суспільства, справі захисту клімату, розвитку енергетики тощо.

Єлисейський договір про примирення та дружбу став важливою віхою у післявоєнній історії. Документ був підписаний 22 січня 1963 року президентом Франції Шарлем де Голлем та канцлером ФРН Конрадом Аденауером.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-