Партія Шульца зібралася на екстрений з'їзд: обговорюють

Партія Шульца зібралася на екстрений з'їзд: обговорюють "велику коаліцію"

1152
Укрінформ
У Бонні проходить екстрений з'їзд Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), на якому 600 делегатів повинні прийняти рішення про початок переговорів щодо створення "великої коаліції" з Християнсько-демократичним союзом (ХДС) і Християнсько-соціальним союзом (ХСС).

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

«Це (увійти в уряд як молодший партнер - ред.) не було нашою метою. Але ми повинні прийняти цей виклик», - заявив на з'їзді лідер СДПН Мартін Шульц.

Він нагадав, що процес формування уряду ще ніколи не тривав так довго, і в такій важкій ситуації соціал-демократи повинні «зробити кращим життя в Німеччині та  Європі».

«Європа дивиться в ці дні на Бонн», - підкреслив Шульц, додавши: «Всі в цій залі знають, про що йдеться: коаліційні переговори або нові вибори. І я не впевнений, що нові вибори для нас - правильний шлях».

Читайте також: Уряд меншості у ФРН може призвести до потрясінь у Європі - Габріель

У Німеччині вже понад три місяці не можуть сформувати урядову коаліцію. Переговори з формування коаліції «Ямайка» у складі ХДС/ХСС, Зелених і Вільної демократичної партії (ВДП) провалилися після виходу з них вільних демократів.

Попередні консультації з формування «великої коаліції» між ХДС/ХСС і СДПН завершилися 11 січня.

У разі, якщо делегати сьогоднішнього з'їзду погодяться на формування «великої коаліції», почнуться коаліційні переговори. Якщо ні, лідерові ХДС Ангелі Меркель або доведеться змиритися з ідеєю створення уряду меншості, яку вона активно відкидає, або на країну чекають нові вибори.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-