Путін зібрав Радбез РФ - обговорювали закон про реінтеграцію Донбасу

Путін зібрав Радбез РФ - обговорювали закон про реінтеграцію Донбасу

Укрінформ
Президент Росії Володимир Путін у п'ятницю провів нараду з постійними членами Ради безпеки РФ, на якому обговорили прийняття Верховною Радою України закону про реінтеграцію Донбасу.

Про це повідомляє сайт Кремля.

«У контексті ситуації в Україні відбувся обмін думками у зв'язку з прийнятим нещодавно новим законом про Донбас. Учасники наради відзначили, що, безумовно, закон може найбыльш негативним чином вплинути на перспективи внутрішньоукраїнського врегулювання», - йдеться в повідомленні.

Водночас відзначається, що «була наголошена безальтернативність Мінських угод і нормандського формату».

Крім того, обговорювалися перспективи сирійського політичного врегулювання.

У нараді взяли участь прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, голова Ради Федерації Валентина Матвієнко, керівник адміністрації президента Антон Вайно, директор Федеральної служби безпеки Олександр Бортніков, секретар ради безпеки Микола Патрушев, міністр оборони Сергій Шойгу, директор Служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін, міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев та ін.

Раніше в п'ятницю прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі не згодні з законом про реінтеграцію Донбасу, в якому Росія названа країною-агресором, і вважають, що цей закон віддаляє перспективи врегулювання конфлікту.

Читайте також: У Берліні назвали "незаперечною" присутність військових РФ на Донбасі

Як повідомляв Укрінформ, у четвер, 18 січня, Верховна Рада ухвалила закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

За ухвалення закону № 7163 проголосували 280 депутатів.

У преамбулі закону депутати визначили, що «Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації». При цьому в преамбулі визначається, що дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, визначається законом «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Згідно із цим законом, датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил України.

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права. Крім того, в законі немає згадки про Мінські домовленості.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-