Гутерреш виступив на підтримку іранської ядерної угоди

Гутерреш виступив на підтримку іранської ядерної угоди

Укрінформ
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш виступив на підтримку угоди щодо іранської ядерної програми, зазначивши дотримання Іраном своїх зобов'язань у рамках угоди.

Про це йдеться в заяві, приуроченій до другої річниці початку реалізації Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), передає Центр новин організації.

"СВПД - це найкращий спосіб забезпечити виключно мирний характер іранської ядерної програми і надати обіцяну відчутну економічну вигоду для іранського народу", - йдеться в заяві.

Читайте також: Генсек ООН про минулий рік: Мир у світі залишається ілюзією

Гутерріш підкреслює, що Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) неодноразово підтверджувало, що Іран виконує свої зобов'язання в рамках СВПД в ядерній сфері.

У зв'язку з цим генсек ООН закликав врегулювати питання, пов'язані з реалізацією угоди, через механізми, створені у відповідності з угодою. На його думку, питання, які безпосередньо не пов'язані з СВПД, повинні вирішуватися без шкоди для збереження угоди та її досягнень.

Читайте також: Генсек ООН переконаний, що війни на Корейському півострові можна уникнути

Раніше повідомлялося, що Тегеран і "шістка" світових держав досягли в 2015 році угоди про врегулювання проблеми іранського атома і прийняли Спільний всеосяжний план дій. Він передбачає скасування санкцій, накладених на Ісламську Республіку у зв'язку з її ядерною програмою Радою Безпеки ООН, США і Євросоюзом. Натомість Тегеран зобов'язався обмежити свою ядерну діяльність, поставивши її під міжнародний контроль.

Угода вступила в стадію реалізації у січні 2016 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-