Данія збільшить витрати на оборону через загрозу з боку РФ

Данія збільшить витрати на оборону через загрозу з боку РФ

1329
Укрінформ
Уряд Данії сподівається отримати підтримку парламенту у суттєвому збільшенні витрат на оборону наступного місяця для протистояння посиленню військової діяльності Росії у Східній та Північній Європі.

Про це заявив прем’єр-міністр Данії Ларс Льокке Расмуссен, повідомляє Reuters.

"Поведінка Росії створила непередбачувану і нестабільну ситуацію у середовищі безпеки в регіоні Балтійського моря", - наголосив Расмуссен на спільній прес-конференції у Ризі з прем'єр-міністром Латвії Марісом Кучінскісом.

Прем’єр також додав, що коли він приймав президента РФ Володимира Путіна у Копенгагені під час свого першого терміну на посаді прем'єр-міністра ще в 2010 році, всі думали, що це буде початком нової, набагато кращої та набагато більш дружньої співпраці між Європою та Росією, і що це може зменшити військові витрати".

"Але, зважаючи на російську агресію і те, що сталося в Криму, я думаю, що ми просто повинні бути реалістичними щодо речей і більше інвестувати в нашу безпеку", – підкреслив Расмуссен.

Як відомо, у 2016 році Росія перенесла ядерні ракети "Іскандер-М" до свого анклаву Калінінградської області та розгорнула там систему протиповітряної оборони С-400.

У квітні минулого року Данія заявила, що Росія зламала її  оборонну комп'ютерну систему і отримала доступ до електронних листів працівників у 2015 та 2016 роках.

Так, правоцентристському уряду меншості Данії потрібно переконати парламент підтримати пропоноване 20-відсоткове збільшення оборонного бюджету протягом п'ятирічного періоду. За словами Расмуссена, він очікує на підтримку більшості.

Читайте також: Расмуссен про Nord Stream 2: Закликаю європейських політиків - зупиніть проект

"Ми хочемо розглядати себе як основного члена НАТО. І для того, щоб поводитися як такий член, ми повинні збільшити наші витрати ", - заявив прем’єр.

Він також додав, що п'ять років тому вважалося, що лінія оборони проходитиме не в Європі, а в міжнародних операціях, “однак тепер ми усвідомлюємо необхідність бути готовими до оборони в обох місцях”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-