Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії завершив роботу

Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії завершив роботу

Укрінформ
Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії, скорочено відомий як Гаазький трибунал, завершив свою роботу.

Як повідомляє "Радіо Свобода", у Гаазі в Нідерландах в історичному Лицарському залі пройшла офіційна церемонія закриття.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш подякував суду за роботу. Він закликав і далі притягувати до відповідальності людей, які вчинили серйозні злочини. Всі незавершені в рамках трибуналу процеси переходять під юрисдикцію Міжнародного залишкового механізму для кримінальних трибуналів.

За час роботи Міжнародного кримінального трибуналу у справах колишньої Югославії були висунуті звинувачення щодо 161 особи. 90 із них засуджені. Розгляди тривали понад двадцять років, за час судових процесів допитали близько п’яти тисяч людей.

Серед підсудних колишній президент Югославії Слободан Мілошевич і колишній віце-президент Сербії Воїслав Шешель, перший президент Республіки сербської в Боснії і Герцеговині Радован Караджич і боснійсько-сербський генерал Ратко Младич визнані винними в геноциді.

Читайте також: Україна в ООН нагадала Росії про Гаазький трибунал за військові злочини

Останньою гучною справою трибуналу став вирок колишньому командувачеві сил боснійських хорватів Слободанові Праляку. Трибунал визнав його винним у воєнних злочинах і засудив до 20 років в’язниці. У кінці листопада вирок залишили в силі, після чого Праляк заявив, що відкидає рішення суду та випив отруту, внаслідок чого помер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-