Помер глава міжнародного "Меморіалу" Арсеній Рогінський

Помер глава міжнародного "Меморіалу" Арсеній Рогінський

875
Ukrinform
Глава правозахисної організації "Меморіал", історик, правозахисник Арсеній Рогінський помер на 72 році життя.

Про це повідомляє радіо "Эхо Москвы" з посиланням на голову ради "Меморіалу" Олега Орлова.

"Арсеній Борисович Рогінський був не лише одним із засновників "Меморіалу", а він був і мозком, і серцем нашої організації. Уявити собі, як ми далі житимемо без нього, важко. На згадку про нього ми маємо зібратися і продовжити нашу роботу, але це буде дуже важко, тому що він був мотором, центром, інтелектуальним центром, організаційним центром нашої організації", - сказав Орлов.

Рогінський, який вчився на історико-філологічному факультеті Тартуського університету, в 1975-1981 роках був укладачем і редактором збірок самвидаву історичних робіт "Пам'ять". Наприкінці 1980-х років Рогінський був одним із засновників правозахисної організації "Меморіал".

У 1981 році Рогінський був за неправдивим обвинуваченням у підробці документів засуджений до чотирьох років позбавлення волі. Кримінальну справу проти Рогінського було порушено незабаром після того, як він відмовився емігрувати з Росії. У 1992 році він був повністю реабілітований.

На початку 1990-х років Рогінський як експерт-історик брав участь у роботі комісії з реабілітації жертв політичних репресій. З 1998 року Рогінський очолював правління міжнародного "Меморіалу".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-