В ООН назвали

В ООН назвали "втраченою можливістю" останній раунд сирійських переговорів

945
Укрінформ
Спеціальний посланець ООН щодо Сирії Стеффан де Містура назвав "великою втраченою можливістю" восьмий раунд сирійських переговорів у Женеві, які закінчилися у четвер.

Про це повідомляє Reuters

"Наша мета полягала у тому, щоб забезпечити реальні переговори. Дозвольте мені бути відвертим. Ми нічого не досягли... Іншими словами, переговори насправді не відбулися", - наголосив Де Містура на прес-конференції.

За його словами, жодна сторона не "саботувала" останні переговори відмовою від участі, однак він поклав більшу частину провини за провал чергового раунду на сирійський уряд.

Крім цього, спецпосланець ООН висловив м'яке розчарування заявами сирійської опозиції щодо виключення будь-якої ролі для Башара Асада у майбутньому Сирії.

"На закінчення мені хотілося б сказати, що це була втрата великої можливості. Золота можливість наприкінці цього року, коли насправді є чіткі вказівки з багатьох сторін, що військові операції близькі до завершення", - підкреслив Де Містура.

Спецпосланець ООН також повідомив, що залишає Женеву, щоб проконсультуватися у Нью-Йорку із генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем.

"Мені, мабуть, доведеться вигадувати нові ідеї, критерії про те, як просунути переговори вперед, зокрема щодо конституції та виборів", - резюмував він.

Читайте також: Сирійські переговори: люди Асада висунули ультиматум опозиції

Як повідомлялося, урядова сирійська делегація на переговорах у Женеві заявила, що не проводитиме будь-якого прямого діалогу з опозицією, допоки та наполягатиме на усуненні від влади президента Башара Асада.

Восьмий раунд женевських переговорів щодо Сирії розпочався 28 листопада, йшлося передусім про конституційну реформу та вибори у Сирії, яка з 2011-го року потерпає від громадянської війни. Делегація Дамаска після двох днів участі залишила переговори, заявивши, що опозиція "замінувала дорогу" до діалогу, оскільки наполягала на усуненні Асада від влади під час перехідного періоду. 10 грудня вона повернулася до Женеви для продовження переговорів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-