Ситуація в Ємені вийшла на новий небезпечний рівень - ООН

Ситуація в Ємені вийшла на новий небезпечний рівень - ООН

1112
Ukrinform
Ситуація в Ємені погіршується і стає все більш невизначеною, особливо після вбивства колишнього президента і загострення збройних зіткнень у столиці країни Сані. 

Про це заявив спеціальний посланець генерального секретаря ООН в Ємені Ісмаїл Ульд Шейх Ахмед, закликавши сторони єменського конфлікту терміново відновити мирні переговори, передає Центр новин ООН

"Після вбивства колишнього президента Алі Абдалли Салеха і ряду лідерів Загального народного конгресу ситуація в Ємені вийшла на новий небезпечний рівень", - заявив спецпосланець після закритого брифінгу в Раді Безпеки ООН. 

Він додав, що останні події змінили «політичну динаміку» в Ємені. 

Заступник генерального секретаря ООН, координатор надзвичайної допомоги Марк Локок, який також брав участь у брифінгу, нагадав журналістам, що Ємен знаходиться на межі найстрашнішого голоду у світі. 

Читайте також: Червоний хрест нарахував 234 загиблих у столиці Ємену за чотири дні

Так, відзначається, що наразі 21 мільйон осіб, у тому числі понад 11 мільйонів дітей, потребують термінової гуманітарної допомоги. 17 мільйонів, а це третина всього населення країни, потребують продовольства. 8,5 мільйона з них вже практично голодують. 

У країні зруйновано або виведено з ладу понад половину медичних установ

У Сані та інших частинах країни останні кілька днів спостерігається активізація повітряного обстрілу і наземних військових операцій.

Тільки за одну ніч було завдано 25 повітряних ударів по Республіканському палацу (колишній палац імаму), мостах і об'єктах цивільної інфраструктури у столиці Сані. Через обстріл неможлива діяльність цілого ряду гуманітарних установ системи ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Після завершення брифінгу голова Ради безпеки ООН, постійний представник Японії при ООН Коро Бешо заявив, що «члени Ради безпеки серйозно стурбовані різкою ескалацією насильства в Ємені».

Напередодні представник Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Ємені заявив, що у Сані за останні чотири дні внаслідок боїв загинули 234 особи і поранення отримали 400.

Як повідомлялося, у понеділок чиновники з партії екс-президента Ємену Алі Абдалли Салеха "Загальний народний конгрес" (GPC) підтвердили, що колишній президент і лідер партії був убитий за межами Сани.

Пізніше президент Ємену Абд Раббо Мансур Хаді виступив із закликом до загального повстання проти хуситів по всій країні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-