Фігурант сфабрикованої

Фігурант сфабрикованої "болотної справи" приїхав на Форум вільної Росії

Укрінформ
Дмитро Бученков, жертва сфабрикованої "болотної справи", який утік у листопаді з-під домашнього арешту у Підмосков'ї, зараз перебуває на IV Форумі вільної Росії у Вільнюсі.

З ним поспілкувався кореспондент Укрінформу.

"Зараз я у процесі отримання політичного притулку. У найближчі місяць-півтора сподіваюся вирішити це, а також побутові питання. Побувавши у російській в'язниці, я лише зміцнився у своїх політичних поглядах. Але яким чином проявлятиму свою громадську активність, вирішу пізніше", - розповів Бученков.

Як відомо, 38-річному доценту політології Бученкову були інкриміновані стандартні для "болотної справи" частина 1 статті 318 (застосування насильства до представника влади, яке не є небезпечним) і частина 2 статті 212 Кримінального кодексу РФ (участь у масових заворушеннях). Нібито 6 травня 2012 .р на Болотній площі Бученков нападав на поліцейських - його обвинувачують у причетності до шести епізодів.

Тим часом, Бученков взагалі, і це доведено захистом, не брав участі у акції на Болотній площі. 6 травня 2012 року він гостював у батьків у Нижньому Новгороді. Підтвердження цього міститься і у матеріалах справи - докази дорожньої системи "Патруль", на якій зафіксоване пересування його машини, однозначно свідчать, що до Нижнього Новгорода він вирушив 5 числа, а повернувся до Москви лише 8-го.

На фото з Болотної зображена зовсім інша людина. Хто це - невідомо. При цьому ще на самому початку 2016 року на замовлення адвоката Сидоркіної була проведена портретна експертиза, яка підтвердила, що Бученков і невідомий із Болотної - різні особи. Однак Слідчий комітет Росії ігнорував як результати цього дослідження, так і інші свідчення непричетності активіста до справи.

Читайте також: ЄСПЛ присудив фігуранту "болотної справи" €10 тисяч компенсації від РФ

Бученков був затриманий 2 грудня 2015 року і наступного дня відправлений до московського СІЗО-5 "Водник". Там він пробув 15 місяців. Лише 2 березня 2017 го його перевели із СІЗО під домашній арешт.

9 листопада стало відомо, що Бученков утік з-під домашнього арешту, який відбував у своїй квартирі у Підмосков'ї. Помістивши Бученкова під домашній арешт, російські правоохоронці, всупереч усталеній практиці, не наділи йому електронний браслет.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-