Переговори щодо Brexit: Брюссель дав Лондону ще 10 днів

Переговори щодо Brexit: Брюссель дав Лондону ще 10 днів

Укрінформ
Європейський Союз очікує, що Велика Британія здійснить прогрес у переговорах з ЄС щодо свого виходу з союзу впродовж наступних десяти днів.

Про це у п'ятницю, 24 листопада, за підсумками зустрічі з британською прем'єр-міністеркою Терезою Мей заявив президент Європейської Ради Дональд Туск, повідомляє DW.

"Значний прогрес у переговорах щодо Brexit на саміті ЄС у грудні є можливим. Але він досі залишається великим викликом. Ми маємо побачити прогрес від Сполученого Королівства протягом наступних десяти днів з усіх питань, включаючи питання (кордону) Ірландії", - заявив Туск.

Тереза Мей, у свою чергу, заявила, що зустріч з Туском пройшла "дуже позитивно", проте зазначила, що досі залишається багато роботи для досягнення згоди між Лондоном та Брюсселем. За її словами, сторони просунулись вперед у переговорах щодо усіх основних спірних питань, включаючи фінансові зобов'язання Великобританії перед ЄС, забезпечення після Brexit прав громадян ЄС, що мешкають у Великобританії, та здійснення контролю на кордоні між Ірландією, що є членом ЄС, та Північною Ірландією, що входить до складу Сполученого Королівства.

Як відомо, Євросоюз хоче домогтися від Лондона визначеності у цих ключових питаннях. Уряд Британії натомість сподівається якомога швидше перейти до другої фази переговорів, в якій обговорюватимуться відносини сторін після "розлучення", зокрема угода про вільну торгівлю і можливість доступу Лондона до європейського внутрішнього ринку.

Читайте також: Мей сказала, коли Британія складе "ціну" Brexit

Формальне рішення про перехід до завершальної фази переговорів має бути ухвалено на саміті ЄС 14-15 грудня в Брюсселі. Якщо Британія не надасть пояснень за трьома основними пунктами в установлений ЄС термін, початок другої фази переговорів перенесуть на лютий або березень 2018 року.

10 листопада глава делегації ЄС на переговорах з Лондоном Мішель Барньє заявив, що протягом наступних двох тижнів британський уряд має оголосити свою позицію щодо врегулювання усіх основних пунктів переговорів про Brexit.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-