Відбулась інавгурація президента Киргизстану Сооронбая Жеенбекова

Відбулась інавгурація президента Киргизстану Сооронбая Жеенбекова

976
Ukrinform
У Бішкеку відбулася урочиста церемонія вступу на посаду президента Киргизстану Сооронбая Жеенбекова. 

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Інавгурація Жеенбекова є першою мирною передачею влади від одного обраного президента до іншого в будь-якій країні Центральної Азії після розпаду Радянського Союзу в 1991 році", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Жеенбеков замінив президента Алмазбека Атамбаєва, якому висуватися на новий термін забороняла конституція. До цього з квітня 2016 року по серпень 2017 року Жеенбеков був прем’єр-міністром.

Згідно з офіційними результатами він переміг на виборах 15 жовтня, здобувши 54% голосів. Проте критики влади заявили, що колишній президент Атамбаєв використовував суди, правоохоронців та інші важелі влади, щоб сприяти перемозі Жеенбекова.

Головний його суперник на виборах Омурбек Бабанов, який здобув близько третини голосів, заявляв про порушення під час голосування. 

Читайте також: У Киргизстані на виборах президента у лідери вибився екс-прем’єр

Міжнародні спостерігачі назвали вибори 15 жовтня конкурентними та прозорими, але зазначили, що під час підрахунку відзначені «численні та значні проблеми», а також що «зловживання державними ресурсами, тиск на виборців та купівля голосів залишаються проблемою».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>