У польському Щеціні зносять радянський пам'ятник

У польському Щеціні зносять радянський пам'ятник

Фото
Укрінформ
У центрі польського міста Щецін почали розбирати "Пам’ятник подяки Радянській армії".

Як повідомляє "Польське радіо" із посиланням на мерію міста, демонтаж колони та основи цоколю триватиме приблизно тиждень.

"Процес розбору проведуть у два етапи: спочатку демонтують колону, а потім - основу цоколю", - розповіла речниця міської адміністрації Щеціна Сильвія Циза-Сломська.

Барельєфи та частини скульптури перевезуть на Центральний цвинтар у Щеціні. Сама колона, ймовірно, буде зруйнована під час розбирання, а ділянку навколо неї вирівняють.

Читайте також: У Києві знайшли останній уцілілий пам’ятник Леніну

Дозвіл на перенесення частин скульптури у вигляді фігурних композицій та гербів міст на терен Центрального цвинтаря у Щеціні видав консерватор архітектурних пам’яток Західнопоморського воєводства Польщі.

Щецінська архітектонічна майстерня Archaid торік виграла конкурс на забудову площі, на якій нині стоїть радянський монумент. Фірма збирається там облаштувати відпочинковий простір. Планується встановлення квітників та ряд лавок. Реалізація проекту почнеться у 2018 році.

Пам’ятник, присвячений заслугам Червоної армії під час здобуття міст Західного Помор’я під час Другої світової війни, відкрили 23 квітня 1950 року - у п’яту річницю вступу до Щеціна радянської армії. Монумент встановлено на відомій площі у центрі міста. У 1992 році за розпорядженням міської влади з пам’ятника зняли бетонну зірку, яку нині можна побачити у Центрі діалогу «Переломи», філії Національного музею у Щеціні.

Фото: PAP/Marcin Bielecki

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-